| Sparing

Bez bramek w sparingu z Ukraińcami

Żadna bramka nie padła w niedzielnym sparingu Korony Kielce z ukraińskim Olimpikiem Donieck. Żółto-czerwoni kilkukrotnie starali się zaskoczyć defensywę rywali, ale ona – podobnie jak i ta kielecka – nie dała się przechytrzyć.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu okazji zarówno pod jedną, jak i pod drugą bramką. Gdy szczęścia próbowali rywale, czujność zachowywał Zlatan Alomerović, który m.in. skutecznie piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W szeregach kielczan natomiast aktywny był Bartosz Rymaniak, który dośrodkowaniami często szukał Niki Kaczarawy. Gruzin nie zamienił jednak żadnej okazji na gola.

Przed przerwą najciekawiej było w końcówce. Najpierw w 41. minucie zawodnik Olimpika, Abdul, znalazł się sam na sam z bramkarzem Żółto-czerwonych, ale uderzył wprost w niego. A tuż przed zejściem do szatni na boisku powstało spore zamieszenie, w efekcie czego czerwoną kartkę otrzymał Marcin Cebula. Początkowo sędzia główny taką decyzję podjął także w stosunku do Radka Dejmka, ale po konsultacjach zamienił tę karę na żółty kartonik.

Po zmianie stron boiska, ofiarą ostrego faulu padł Oliver Petrak. Zawodnik z Doniecka został ukarany czerwoną kartką, zaś Chorwat musiał opuścić boisko. Obie drużyny kontynuowały jednak grę po jedenastu, gdyż chcieli tego szkoleniowcy.

W drugiej połowie w dalszym ciągu nie padała żadna bramka. Żółto-czerwoni starali się to zmienić m.in. za sprawą ciekawej trójkowej akcji Ivana Jukicia, Jakuba Żubrowskiego i Krystiana Misia, z czym jednak poradzili sobie Ukraińcy. Na kwadrans przed końcem dogodną okazję do podania miał również Goran Cvijanović, jednak zbyt długo zwlekał z podaniem i futbolówkę przejęli przeciwnicy.

Ostatecznie nic już się nie zmieniło do końcowego gwizdka i w swym trzecim sparingu podczas zgrupowania w Turcji, kielecka Korona zremisowała z donieckim Olimpikiem 0:0.

Korona Kielce – Olimpik Donieck 0:0

Korona: Alomerović (46’ Gostomski) – Rymaniak (65’ Kosakiewicz), Kovacević (86’ Dziubek), Dejmek (53’ Diaw), Kallaste (46’ Miś) – Cebula (46’ Jukić), Żubrowski, Możdżeń, Petrak (49’ Cvijanović), Kiełb – Kaczarawa (75’ Długosz)

Olimpik (I połowa): Kichak, Kravchenko, Schastlivtsev, Kulinich, Eriks, Koberidze, Tsymbalyuk, Sondei, Pasich Y., Bogunov, Abdul

Olimpik (II połowa): Makharadze, Emerson, Ochigava, Kozlov, Partsvania, Vakulenko, Pasich G., Khomutov, Sandro, Bilenky

Żółte kartki: Rymaniak 35’, Dejmek 45+1’, Kaczarawa 45+1’

Czerwone kartki: Cebula 45+1’ – ? 47’