| Sparing

Porażka w ostatnim sparingu w Turcji

Korona Kielce w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji przegrała 0:3 z Amkarem Perm. Kielczanie rozgrywali bardzo dobre spotkanie, ale skuteczniejsi po kontratakach byli rywale z Rosji. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Korona Kielce – Amkar Perm 0:3 (0:0)

Bramki: Prokofiev (56’, 80’), Braun (63’)

Korona: Hamrol (46’ Gostomski) – Rymaniak, Dejmek (60’ Kosakiewicz), Diaw, Kallaste (56’ Miś) – Żubrowski (72’ Dziubek), Petrak (46’ Możdzeń) – Jukic (67’ Długosz), Cvijanović (83’ Gardawski), Kiełb (46’ Cebula) – Kaczarawa (46’ Kapidzić)

Amkar (wyjściowy): Nigmatullin – Idowu, Belorukov, Sivakou, Zanev – Ogude, Ezatolakhi, Komolov, Ryazantcev, Bodul, Budkovskii

Żółte kartki: Kiełb, Kaczarawa

Pierwsza połowa toczyła się w bardzo szybkim tempie. Piłka co rusz wędrowała z jednego pola karnego na drugie. Podpieczni Gino Letteriego rozgrywali najlepsze zawody podczas zgrupowania w Turcji. Niestety jednak ekipa Amkaru grała bardzo brutalnie, przez co Koroniarze często musieli korzystać z pomocy sztabu medycznego. Bardzo dobrze w środku pola prezentował się zwłaszcza testowany Olivier Petrak, który zaliczył dużo przechwytów oraz inicjował bardzo ciekawe akcje.

Koroniarze stworzyli sobie kilka bardzo groźnych sytuacji. Najbliżej strzelenia bramki dla Korony byli Goran Cvijanović oraz Jacek Kiełb, których  rzuty wolne prawie zaskoczyły bramkarza Amkaru. Kontrowersyjna sytuacja miała także miejsce pod koniec pierwszej połowy, kiedy w polu karnym padł Nika Kaczarawa. Sędzia uznał jednak, że Gruzin symulował faul, dlatego otrzymał on żółtą kartę.

W drugiej połowie tak dobrze już nie było. Amkar na początku drugiej połowy zdobył dwie bramki i potem nastawił się przede wszystkim na wyprowadzanie bardzo groźnych kontr. I właśnie po takiej akcji w 80. minucie było już 3:0. Wprawdzie wydawało się, że Stanislav Prokofiev znajdował się na pozycji spalonej, ale sędzia liniowy miał inne zdanie.

Ostatni sparing Korony na zgrupowaniu w Turcji zakończył się więc przegraną 0:3 z Amkarem Perm.