| Sparing

Marcin Długosz

Próba generalna na plus

Ostatni sparing przed powrotem do gry w LOTTO Ekstraklasie, drużyna Korony Kielce może zapisać po stronie pozytywów. Żółto-czerwoni wygrali na Kolporter Arenie 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jedyną bramkę zdobył Djibril Diaw, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Gorana Cvijanovicia.

Spotkanie nie obfitowało w zbyt wiele okazji podbramkowych. Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem spokojnych ataków obu drużyn. Koroniarze starali się zaskoczyć rywali m.in. za sprawą Gorana Cvijanovicia, który próbował zaskoczyć Rafała Leszczyńskiego strzałami z dystansu. Te nie przynosiły jednak powodzenia, w przeciwieństwie do dośrodkowania Słoweńca. W 24. minucie pomocnik Żółto-czerwonych posłał idealną centrę z rzutu rożnego wprost na głowę Djibrila Diawa, a Senegalczyk nie miał problemu z wyprowadzeniem swojej drużyny na prowadzenie.

Defensywa kielczan była czujna, tak jak po upływie pół godziny gry, gdy Radek Dejmek w ostatniej chwili znakomitym wślizgiem zatrzymał Pawła Tomczyka znajdującego się w sytuacji sam na sam ze Zlatanem Alomeroviciem. W odpowiedzi Nika Kaczarawa starał się wykorzystać niepewną interwencję Rafała Leszczyńskiego na przedpolu własnej bramki, ale ostatecznie nie padł już żaden gol.

Po zmianie stron boiska obie ekipy zaczęły bardzo żywo. Najpierw golkiper Korony wygrał pojedynek sam na sam z Lubosem Kolarem, który otrzymał piłkę po zamieszaniu przy rzucie wolnym, a po chwili nieznacznie przestrzelił Jakub Żubrowski, znakomicie obsłużony piętą przez Gorana Cvijanovicia.

Im bardziej jednak zbliżał się koniec meczu, tym mniej zawiązało się klarownych akcji. W 72. minucie bliski szczęścia po strzale z dystansu był wprowadzony chwilę wcześniej Oliver Petrak, ale jego uderzenie nieznacznie minęło słupek bramki bielszczan. 5 minut później najwyższą czujność zachował Zlatan Alomerović, znakomicie radząc sobie z próbą Łukasza Hanzela.

Koniec końców w ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek LOTTO Ekstraklasy, Korona Kielce pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 dzięki bramce Djibrila Diawa.

Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

Bramka: Diaw 24’

Żółta kartka: Kaczarawa 44’

Korona: Alomerović – Rymaniak, Dejmek (78’Malarczyk), Diaw, Kallaste (82’ Miś) – Cebula (88’ Gardawski), Możdżeń (88’ Aankour), Żubrowski (82’ Jukić), Cvijanović (71’ Petrak), Kiełb (88’ Karagounis) – Kaczarawa (78’ Kapidzić)

Podbeskidzie: Leszczyński (46’ Fabisiak) – Oleksy (46’ Moskwik), Bugaidis (46’ Malec), Wiktorski, Modelski  – Sierpina (46’ Chmiel), Hanzel, Rakowski, Kozak (46’ Iliev) – Sabala (46’ Kostorz), Tomczyk (46’ Kolar)