| Statystyki

Marcin Długosz

W obliczu przełamania złej passy

Korona Kielce rozgrywa swój dwunasty w historii sezon w Ekstraklasie. W niedzielę Żółto-czerwoni podejdą do pierwszego meczu w rozgrywkach po przerwie zimowej, a ich rywalem będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Patrząc na przeszłość, kielczanie będą musieli powalczyć o przełamanie kiepskiej serii: nigdy jeszcze bowiem nie wygrali na wyjeździe na start ligi po pauzie.

Ostatnimi czasy terminarz układa się tak, że Koroniarzom najpierw przychodzi powalczyć zimą w delegacji. W niedzielę dojdzie już do piątego takiego przypadku z rzędu, a szóstego ogółem. Do tej pory kielecka ekipa nie może pochwalić się dobrymi wynikami w podobnych okolicznościach, gdyż na jej koncie znajdują się dwa remisy oraz trzy porażki.

Inaczej ma się sprawa w zimowych inauguracjach w domu. Tutaj Korona uległa rywalom tylko w swoim debiutanckim sezonie w najwyższej lidze, a poza tym cztery razy wygrała oraz zanotowała jeden remis.

Bardzo wyrównany jest również bilans bramkowy w pierwszych spotkaniach Koroniarzy po przerwie świąteczno-noworocznej. Aktualnie wynosi on 12:12.

Kibice Żółto-czerwonych czekają na zwycięstwo swojej drużyny w pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek już od pięciu lat. W 2013 roku kielczanom udało się to osiągnąć dotychczas po raz ostatni, kiedy ze stadionu w Kielcach z porażką wyjechała Legia Warszawa.

Inauguracyjne mecze Korony w Ekstraklasie po przerwie zimowej:

2016/2017: Wisła Kraków – Korona Kielce 2:0 (Małecki, Brożek)

2015/2016: Pogoń Szczecin – Korona Kielce 3:2 (Murawski, Frączczak, Gyurcso – Pawłowski, Cabrera)

2014/2015: Górnik Zabrze – Korona Kielce 1:1 (Skrzypczak – Dejmek)

2013/2014: Legia Warszawa – Korona Kielce 1:0 (Vrdoljak)

2012/2013: Korona Kielce – Legia Warszawa 3:2 (Korzym, Lenartowski, Kijanskas – Kosecki, Astiz)

2011/2012: Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 2:0 (2x Jamróz)

2010/2011: Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1:1 (Stasiak – Niedzielan)

2009/2010: Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 1:0 (Stano)

2007/2008: Korona Kielce – Wisła Kraków 1:1 (Sobolewski – Kokoszka)

2006/2007: Korona Kielce – Arka Gdynia 1:0 (Bonin)

2005/2006: Korona Kielce – Pogoń Szczecin 0:1 (Edi Andradina)

Razem: 11 meczów, 4 zwycięstwa, 3 remisy, 4 porażki. Bilans bramek: 12:12