Mateusz Kępiński

Efektowna inauguracja w Niecieczy!

Korona Kielce znakomicie zainaugurowała drugą część sezonu! Żółto-czerwoni wysoko 3:0 pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza! Bramki dla kieleckiego zespołu zdobyli Nika Kaczarawa, Jacek Kiełb i Mateusz Możdżeń.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Korona Kielce 0:3 (0:1)

Bramki: Kaczarawa (14’), Kiełb (72’), Możdżeń (86’)

Bruk-Bet: Trela – Matei, Toivio, Putiwcew, Grzelak – Jovanović, Piątek (83’ Janjatović) – Pawłowski (80’ Gergel), Stefanik, Śpiączka (73’ Guba) - Iancu

Korona: Alomerović – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste – Żubrowski, Petrak (78’ Możdżeń) – Kiełb, Cvijanović (84’ Janjić), Jukić (77’ Cebula) – Kaczarawa

Żółta kartka: Piątek, Grzelak – Kallaste, Petrak

Korona od początku sprawiała lepsze wrażenie na boisku niż gospodarze. Już w 9. minucie atomowym strzałem sprzed pola karnego popisał się Oliver Petrak. Kapitalną interwencją popisał się jednak Dariusz Trela. W 13. minucie wydawało się, że piłka musi wpaść do siatki. Efektowny przechwyt na połowie boiska zaprezentował Goran Cvijanović, który od razu podał do Niki Kaczarawy. Gruzin był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bruk-Betu, ale jego strzał lobem przeleciał obok słupka.

Zaledwie 60 sekund później napastnik Korony cieszył się jednak z gola! Fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Dariusz Trela, który nabił Kaczarawę, a piłka wtoczyła się do siatki gospodarzy.

W końcówce pierwszej połowy drużyna z Niecieczy zepchnęła Koroniarzy do obrony, ale na szczęście podopieczni Gino Lettierego skutecznie się bronili.

Po przerwie Żółto-czerwoni dążyli do podwyższenia prowadzenia, ale długo nie mogli skruszyć muru obronnego niecieczan. W końcu jednak udało się to w 72. minucie, kiedy w pole karne wbiegł Goran Cvijanović, który podał piłkę do doskonale ustawionego Jacka Kiełba. „Ryba” zachował zimną krew, położył bramkarza gospodarzy oraz kopnął futbolówkę do siatki.

A potem było jeszcze lepiej! Wprowadzony w drugiej połowie na boisko Mateusz Możdżeń ustalił wynik spotkania w 86. minucie, kiedy płaskim strzałem zaskoczył Dariusza Trelę. Tym samym kielczanie efektownie zainaugurowali wiosnę zwyciężają 3:0 w Niecieczy.