| Wywiad

Z Płocka Mateusz Kępiński

Nie potrafiliśmy trafić w bramkę

- Do przerwy wprawdzie oddaliśmy 6 strzałów, ale żaden z nich nie był celny. W całym meczu było 13 uderzeń, ale ani raz nie trafiliśmy w bramkę. Tak to niestety wygląda, że z piątego czy szóstego metra nie tylko nie potrafimy strzelić gola, ale nawet trafić w bramkę – powiedział Gino Lettieri po przegranej z Wisłą Płock.

Gino Lettieri: - Podsumowanie jest bardzo proste. To drugi mecz z rzędu, w którym nie strzeliliśmy bramki, mimo że byliśmy lepszą drużyną. Nie chcemy przesadzać, ale do przerwy powinniśmy prowadzić 2:0. Brakuje nam jednak agresywności przed bramką przeciwnika. Szybko patrzyliśmy na statystyki i do przerwy wprawdzie oddaliśmy 6 strzałów, ale żaden z nich nie był celny. W całym meczu było 13 uderzeń, ale ani raz nie trafiliśmy w bramkę. Tak to niestety wygląda, że z piątego czy szóstego metra nie tylko nie potrafimy strzelić gola, ale nawet trafić w bramkę. Przy takiej skuteczności nie pomaga dobra taktyka, bieganie i pressing. Tymi dwoma meczami nieco psujemy sobie dobry sezon.

Jerzy Brzęczek:  -  Bardzo cieszymy się z trzech punktów, bo są dla nas bardzo ważne. Pierwsza połowa była bardzo słaba. Mieliśmy dużo szczęścia, bo Korona nie wykorzystała dwóch, trzech sytuacji.  W przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy coś zmienić. Roszady dokonane w drugiej połowie pokazały jak ważna jest złość zawodników rezerwowych. Dali nam więcej agresywności i wyglądało to dużo lepiej. Nie pozwoliliśmy Koronie na rozgrywanie piłki, jak w pierwszej połowie. Byliśmy skuteczni przy stałym fragmencie. Dośrodkowanie Stilicia i gol Byrdka ustawiły mecz. Mogliśmy też wcześniej podwyższyć prowadzenie. Konsekwencja, mądrość i skuteczność dała nam trzy punkty.