U-17: Początek na piątkę!

Juniorzy młodsi Korony Kielce znakomicie rozpoczęli rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-17! Żółto-czerwoni na sztucznym boisku na osiedlu Świętokrzyskim aż 5:0 pokonali Karpaty Krosno.

Nasz zespół długo nie mógł znaleźć sposobu na dobrze grający w defensywie zespół z Krosna. Pierwszą dogodną sytuację miał dopiero w 26. minucie po indywidualnej akcji Jakuba Górskiego. Piłka trafiła potem do Jakuba Wojtaszka, jednak jego uderzenie z ostrego kąta minęło bramkę gości. Pięć minut później po prostopadłym podaniu Dawida Lisowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Bartosz Prętnik i strzelił pierwszą bramkę dla naszego zespołu. Warto dodać, że zdobywca bramki, jak również nasz bramkarz Jakub Dutka, w tym okienku transferowym zostali pozyskani do Korony S.A., a wcześniej reprezentowali zespól Karpat Krosno.

W 35. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Górskiego, uderzeniem głową druga bramkę zdobył Jakub Rabiej i od tego momentu przewaga naszego zespołu zaczęła wzrastać. Jeszcze do przerwy po bardzo ładnej zespołowej akcji i prostopadłym podaniu Piotrka Lisowskiego do swojego brata Dawida, ten drugi ograł bramkarza gości i uderzył do pustej bramki zdobywając trzecią bramkę.

Po przerwie nasz zespól dalej stwarzał groźne sytuacje. W 60.  minucie efektowne uderzenie głową Krystiana Pawczyńskiego było minimalnie niecelne. Na cztery do zera podwyższył Oskar Sewerzyński w 71. minucie, który uderzył po długim rogu po akcji z Filipem Kruszcem. Wynik meczu ustalił Krystian Moskal, który w 75. minucie uderzył skutecznie z pola karnego gości.

W następnej kolejce dojdzie do derbów „koroniarskich”. Juniorzy młodsi Korony S.A. zagrają z zespołem KKP Korona (chłopcy z rocznika 2002), a mecz zostanie rozegrany w sobotę 17 marca 2018 r. o godz. 11.00 na boisku sztucznym na os. Świętokrzyskim

I kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, grupa D, runda wiosenna
11.03.201 r. (niedziela) godz. 14.00, boisko sztuczne os. Świętokrzyskie

KORONA S.A. – Karpaty Krosno     5 - 0 (3 - 0)

bramki: 1-0
31' Bartosz Prętnik; 2-0 35' Jakub Rabiej; 3-0 40’ Dawid Lisowski;  4-0 71’ Oskar Sewerzyński; 5-0 75’ Krystian Moskal