| Sparing

Eksperymenty ze Stalą. Porażka w sparingu

Korona Kielce w piątkowym sparingu ze Stalą Mielec musiała pogodzić się z porażką 0:2. Bramki dla pierwszoligowa strzelili Jakub Arak i Michał Janota.

Korona Kielce – Stal Mielec (0:2)

Bramki: Arak (18.), Janota (25.)

Korona: Hamrol – Kosakiewicz (66’ Rogula), Malarczyk, Diaw, Miś – Szałas, Petrak, Dziubek, Kargulewicz (46’ Baratosiak) – Aankour – Soriano (46’ Pierzchała).

Żółta kartka: Diaw

Trener Gino Lettieri wystawił na Stal Mielec mocno eksperymentalny skład, w którym zagrało wielu zawodników na co dzień grających w Centralnej Lidze Juniorów. Szansę dostali też Oliver Petrak i Elia Soriano, którzy ostatnio leczyli kontuzje. Brak zgrania i doświadczenia szybko wykorzystała pierwszoligowa ekipa, która już do przerwy prowadziła 2:0.  Bohaterem Stali Mielec był były zawodnik Korony Kielce, Michał Janota, który najpierw zaliczył asystę przy golu Jakuba Araka, a później po indywidualnym rajdzie podwyższył prowadzenie.

Po przerwie kielczanie dążyli do poprawienia wyniku, ale Stal bardzo dobrze prezentowała się w obronie, rozbijając groźne akcje podopiecznych Gino Lettieriego. Najlepszą okazję dla Żółto-czerwonych miał w 88. minucie Piotr Pierzchała, który po indywidualnej szarży wpadł w pole karne, oraz groźnie uderzał na bramkę Stali. Więcej okazji już nie było, dlatego Korona musiała pogodzić się z porażką 0:2.