Mateusz Kępiński

Remis na koniec rundy zasadniczej

W ostatnim meczu fazy zasadniczej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała 1:1 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Marcin Robak, ale tuż po przerwie do wyrównania doprowadził Ivan Jukić.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce  1:1 (1:0)

Bramki: Robak (45’k) – Jukić (53’)

Śląsk: Słowik – Dankowski, Tarasovs, Celeban, Cholewiak – Rieder (78’ Pałaszewski), Kosecki (63’ Srnić), Riera, Piech, Bergier (46’ Pich) - Robak

Korona: Hamrol – Rymaniak, Kecskes, Kovacević, Gardawski (77’ Miś) – Jukić, Petrak, Możdżeń, Cebula (58’ Kaczarawa), Aankour, Janjić (71’ Soriano)

Żółte kartki: Riera – Kovacević, Gardawski

Pierwsza połowa nie była zbyt widowiskowa.  Obaj bramkarze w zasadzie tylko po dwa razy musieli udowadniać swoje umiejętności. Korona zaatakowała w 8. minucie, kiedy strzelał Ivan Jukić, a potem z dobitki nie trafił Nabil Aankour. Potem  35. minucie kapitalnie piłkę na połowie rywala przejął Jukić i oddał ją do Michala Gardawskiego. Do dośrodkowania skrzydłowego dopadł Aankour, ale jego sprytne uderzenie wybił Słowik.

Hamrol natomiast zaliczył kapitalną interwencję przy główce Piotra Celebana. W 45. minucie był już jednak bez szans. W naszym polu karnym nieprzepisową interwencję zaliczył Akos Kecskes. Sędzia Zbigniew Dobrynin podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Marcin Robak.

Korona błyskawicznie odpowiedziała tuż po przerwie. Po kapitalnym dośrodkowaniu Gardawskiego piłkę do siatki wpakował Ivan Jukić, doprowadzając do wyrównania 1:1. Niestety później z obu stron nie oglądaliśmy wiele klarownych akcji, dlatego też mecz zakończył się remisem.