Pierwsza porażka juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Korony S.A. doznali pierwszej porażki w rozgrywkach CLJ U-17. Na własnym boisku po bardzo emocjonującym meczu musieli uznać wyższość Resovii Rzeszów.

Mecz rozpoczął się bardzo bobrze dla naszej drużyny. Już w pierwszej akcji
w 3. minucie po dośrodkowaniu Karola Malca z bliska głową uderza Jakub Wojtaszek, niestety piłka trafia w słupek bramki gości. W 22. minucie ponownie Jakub Wojtaszek po podaniu Kuby Górskiego otrzymał piłkę na 10. metrze i próbował lobować bramkarza, ale również  nieskutecznie. Dopiero za trzecim razem nasz napastnik pokonał bramkarza gości.

W 26. minucie po podaniu Kacpra Rogozińskego Jakub Wojtaszek znalazł się w sytuacji sam na sam i zdobył bramkę. Niestety dwie minuty później zespól gości wyrównał po szybkim kontrataku. Przemysław Czado z boku pola karnego uderzyl obok naszego bramkarza Tomasza Gnypka i piłka wpadła do bramki. W 33. minucie goście przeprowadzili kolejną „zabójczą” kontrę. Po stracie piłki przez nasz zespól na połowie boiska i szybkiej wymianie podań między dwoma zawodnikami Resovii , Krystian Basznianin zdobył drugą bramkę dla Resovii.

Druga połowa zaczęła się źle dla naszego zespołu. Błąd przy wyprowadzeniu piłki
i strata na 30 metrze zakończyła się tym, że w sytuacji sam na sam znalazł się Krystian Basznianin i zdobył swoją drugą bramkę. Nasz zespól ambitnie dążył do zmiany niekorzystnego wyniku. Wykonywał kilka rzutów rożnych, ale goście skutecznie się bronili. Groźne uderzenia na bramkę Resovii oddali Filip Kruszec i Oskar Sewerzyński, jednak bramkarz gości nie dał się pokonać. W 70. minucie goście skorzystali ponownie
z nieporozumienia naszych obrońców i Przemysław Czado w sytuacji sam na sam zdobył czwartą bramkę dla Resovii.

Od tego momentu zaczęło się prawdziwe oblężenie bramki gości. W 72. minucie po faulu na Filipie Kruszcu sędzia podyktował rzut karny, który skutecznie wykonał Bartosz Gawlik. Kilka indywidualnych akcji Dawida Lisowskiego i Kacpra Rogozińskiego nie skończyło się bramką. Dopiero w 80. minucie trzeciego gola zdobył uderzeniem z linii pola karnego Oskar Sewerzyński. W doliczonym czasie gry nasz zespól miał jeszcze dwie dobre sytuacje bramkowe. Bartosz Prętnik i Krystian Pawczyński uderzali na bramkę gości, niestety niecelnie i goście zdobyli komplet punktów.

W następnej kolejce nasz zespól zagra w sobotę 1 kwietnia o godzinie 14.00 na wyjeździe w Lublinie z zespołem Motoru.

V kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, grupa D
07.04.2018 r. (sobota) godz. 12.00, boisko MSOS ul. Prosta (naturalne)

KORONA S.A. – Resovia Rzeszów     3 - 4 (1 - 2)
bramki: 1-0
26' Jakub Wojtaszek; 1-1 28' Przemysław Czado; 1-2 33' Krystian Basznianin; 1-3 42' Krystian Basznianin; 1-4 70' Przemysław Czado; 2-4 72' Bartosz Gawlik (z karnego); 3-4 80' Oskar Sewerzyński

Korona S.A.:
Gnypek (41’ Sobieski, Gawlik, Świderski, Prętnik, Malec, Górski (41’ Kruszec), Lisowski P. (58’ Sewerzyński), Janiczak (41’ Pawczyński), Lisowski D., Rogoziński, Wojtaszek(58’ Sowiński)

kartki: Pawczyński (ŻK 60' faul); Sewerzyński (ŻK 80’ niesport. zach.); Gawlik (ŻK po meczu, niesport. zach.)
nie weszli z ławki: Broniś, Gadomski