Wygrana w derbach i porażka z Cracovią

Dwa mecze rozegrali w ubiegłym tygodniu juniorzy młodsi Korony S.A. We wtorek pokonali w derbach zespół KKP Korona, a w sobotę doznali porażki 1-2 na własnym boisku z Cracovią.

Mecz z KKP Korona zakończył się wysoką wygraną, jednak nie przyszła ona łatwo. Zawodnicy KKP postawili trudne warunki i o wygranej zadecydowały dobrze egzekwowane stałe fragmenty gry. Prowadzenie w 15. minucie uzyskał uderzeniem głową Bartosz Gawlik, którego dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego obsłużył Dawid Lisowski. Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 51. minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Jakuba Górskiego najlepiej w polu karnym zachował się Dawid Lisowski i uderzeniem głową pokonał bramkarza KKP. 5 minut później było już 3-0, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jakub Wojtaszek. Czwarta bramka padła po bezpośrednim uderzeniu Dawida Lisowskiego z rzutu wolnego z około 20 metrów. Trzeba dodać, że drużyna KKP również miała swoje sytuacje bramkowe, między innymi piękne uderzenie Rybusa trafiło
w poprzeczkę bramki.

Sobotni mecz z Cracovią był bardzo wyrównany. Do przerwy nasi juniorzy dwukrotnie zagrozili bramce gości. W 17. minucie po długim podaniu Bartosza Gawlika, Kacper Rogoziński uderzył obok bramki, a w 21. minucie po dośrodkowaniu Karola Malca, Jakub Wojtaszek po uderzeniu głową trafił w poprzeczkę bramki Cracovii. Zespół gości w końcówce pierwszej połowy również stworzył dwie sytuacje bramkowe, ale piłka po uderzeniach napastników minęła bramkę strzeżoną przez Jakuba Dutkę.

Druga połowa przyniosła większe emocje. Obie drużyny dążyły do wygranej. Po indywidualnej akcji Dawida Lisowskiego i jego dośrodkowaniu blisko strzelenia bramki był Krystian Pawczyński. W 62. minucie po faulu w polu karnym na Kacprze Rogozińskim sędzia podyktował rzut karny. Wykonywał go sam poszkodowany, ale niestety nieskutecznie, ponieważ bramkarz gości wybił piłkę. W 68. minucie można było obejrzeć kopię akcji poprzedniej. Ponownie na indywidualną akcję w polu karnym zdecydował się Kacper Rogoziński, został nieprzepisowo zatrzymany i sędzia podyktował rzut karny. Tym razem skuteczny egzekutorem okazał się Jakub Górski i nasi juniorzy objęli prowadzenie. Nie cieszyli się nim długo, ponieważ dwie minuty później napastnik Cracovii Michał Rakoczy wykorzystał niezdecydowanie naszych obrońców i z bliska zdobył wyrównującą bramkę. Młodzi Koroniarze ambitnie dążyli do zmiany wyniku. W 73. minucie dośrodkowanie Jakuba Górskiego trafiło w polu karnym do Kacpra Rogozińskiego, który uderzał z woleja, niestety w plecy stojącego w bramce naszego pomocnika Oskara Sewerzyńskiego. W 76. minucie kontratak gości skończył się ich drugą bramką. Z linii pola karnego uderzał na bramkę Michał Rakoczy, nasz bramkarz wybił piłkę, ale dobitka Piotra Kawalera trafiła do bramki
i zespół gości wywiózł z Kielc trzy punkty.

W następnej kolejce juniorzy młodsi zagrają na wyjeździe w Krośnie z drużyną Karpat, a spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 28.04.2018 r. o godz. 13.00

II kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, grupa D (mecz przełożony z 17.03.2018 r.)
14.04.2018 r. (wtorek) godz. 17.30, boisko sztuczne os. Świętokrzyskie

KKP Korona – KORONA S.A.     0 - 4  (0 - 0)
bramki: 0-1
15' Bartosz Gawlik; 0-2 51' Dawid Lisowski; 0-2 56' Jakub Wojtaszek; 0-2 62' Dawid Lisowski

Korona S.A.:
Dutka (75’ Gnypek), Gawlik (72’ Rabiej), Świderski, Prętnik, Malec (74’ Broniś), Górski (60’ Sewerzyński),  Lisowski P. (65’ Gadomski), Pawczyński, Lisowski D., Wojtaszek (67’ Sowiński), Rogoziński (70’ Kruszec)

VII kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, grupa D
21.04.2018 r. (sobota) godz. 12.00, boisko MSOS ul. Prosta (naturalne)

KORONA S.A. – Cracovia Kraków     1 - 2  (0 - 0)
bramki: 1-0
46' Jakub Górski (z karnego); 1-1 70’ Michał Rakoczy; 1-2 76’ Piotr Kawaler
Dutka, Gawlik (56’ Rabiej), Świderski, Prętnik (74’ Broniś), Malec, Sowiński (50’ Górski), Lisowski P., Pawczyński (65’ Gadomski), Lisowski D. (60’ Kruszec), Rogoziński, Wojtaszek (50’ Sewerzyński)

kartki: Pawczyński (ŻK 18' faul); Lisowski D. (ŻK 58’ faul)