Porażka juniorów młodszych w Krośnie

Nieudanie zakończył się wyjazd do Krosna juniorów młodszych Korony S.A. Doznali oni porażki 1-0 i znacznie skomplikowali sobie sytuację w tabeli CLJ U-17.

O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała sytuacja z 23. minuty. Po długim podaniu w pole karne naszej drużyny, Krystian Świderski faulował napastnika gospodarzy, a skutecznym egzekutorem rzutu kanego okazał się Karol Knap. Koroniarze zaatakowali po wznowieniu ze środka i po podaniu Jakuba Wojtaszka z około 10 metrów obok bramki Karpat uderzył Karol Malec. Wcześniej w 12. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Górskiego najwyżej wyskoczył Krystian Świderski, ale jego uderzenie głową trafiło wprost w bramkarza gospodarzy.

Najlepszą sytuację do wyrównania nasz  zespół miał w 35. minucie. W polu karnym Karpat piłkę wywalczył Jakub Wojtaszek i podał do Jakuba Górkiego, a ten z 5 metrów uderzył nad poprzeczkę bramki. W drugiej połowie Koroniarze posiadali optyczną przewagę, a goście wyprowadzali groźne kontrataki. W 53. minucie po prostopadłym podaniu Oskara Sewerzyńskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Wojtaszek i uderzył nad nim, niestety również obok bramki. Drużyna gospodarzy ambitnie się broniła, a przewaga zespołu Korony skutkowała przede wszystkim stałymi fragmentami gry. Jednak po nich nie udało się stworzyć zagrożenia bramki gospodarzy i zespól Karpat cieszył się z trzech punktów.

W kolejnym meczu dojdzie do spotkania derbowego z KKP Korona. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 05.05.2018 r. o godz. 12.00 na boisku MSOS ul. Prosta 57

VIII kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, grupa D
28.04.2018 r. (sobota) godz. 13.00, boisko Karpat Krosno (naturalne)

Karpaty Krosno – KORONA S.A.      1 - 0  (1 - 0)
bramki: 1-0
23' Karol Knap (z karnego)

Korona S.A.: Dutka, Rabiej (41’ Równicki), Świderski (32’ Sewerzyński), Gawlik, Malec,  Górski (56’ Moskal), Lisowski P. (41’ Janiczak), Prętnik, Pawczyński (52’ Gadomski), Sowiński (41’ Kruszec), Wojtaszek

kartki: Gawlik (ŻK 37' faul)
nie weszli z ławki: Gnypek