Podział punktów w widowiskowym starciu

Korona Kielce po niezwykle wyrównanym spotkaniu zremisowała z drużyną MOSP Białystok w Centralnej Lidze Juniorów. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Szczepaniaka nie mogli narzekać na brak emocji. W pierwszej połowie padło aż pięć bramek!

Żółto-czerwoni od samego początku narzucili swoje warunki i mieli mnóstwo szans na objęcie prowadzenia. Już w szóstej minucie Artur Piróg w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Kielczanie zdecydowaną przewagę potwierdzili golem kwadrans później, gdy pięknym strzałem z powietrza do siatki rywala trafił właśnie Piróg.

Pięć minut później było 2:0. Równie efektowną bramkę zdobył Dawid Szałas. Skrzydłowy dostał podanie na szesnasty metr, podbił piłkę i huknął w kierunku Patryka Fiedorowicza, który nie zdołał skutecznie interweniować w tej sytuacji.

Kontrola spotkania posypała się w 34. minucie, gdy goście wyprowadzili jeden z nielicznych ataków przed przerwą. Kombinacyjna akcja zakończyła się strzałem Karola Kuźmy z pola karnego, co dało kontaktowego gola drużynie z Białegostoku. Rywale kielczan poszli za ciosem i już minutę później zdołali wyrównać po trafieniu najlepszego strzelca MOSP-u, Damiana Płotczyka.

Jeszcze przed przerwą Korona ponownie wyszła na prowadzenie. Świetne dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Piotr Pierzchała. O ile dwa pierwsze strzały wybronił bramkarz gości, o tyle przy kolejnej dobitce był już bez szans. Dla napastnika żółto-czerwonych była to 22 bramka w tym sezonie.

Tuż po zmianie stron goście wyprowadzili świetną kontrę, która dała wyrównanie białostocczanom po golu Płotczyka. Choć obie strony stwarzały sobie szanse na zmianę rezultatu, to wynik pozostał bez zmian. Korona na trzy kolejki przed końcem sezonu ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Żółto-czerwoni zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 52 punktów.

Korona Kielce – MOSP Białystok 3:3 (3:2)

Bramki: Piróg (21.), Szałas (26.), Pierzchała (43.) – Kuźma (34.) Płotczyk (35.), (48.).

Korona: Osobiński – Wojsa, Bartosiak, Czerwiak, Mazurek – Gromulski, Długosz, Dziubek, Szałas, Piróg – Pierzchała.

MOSP: Fiedorowicz, Grabarz, Judzicki, Grzybowski, Płotczyk, Kuźma, Szymański, Kwiatkowski, Wysocki, Jakimiuk, Oracz.