Wysoka porażka w Płocku

Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Wisłą Płock 1:4. O przebiegu spotkania zadecydował pierwszy kwadrans, w którym podopieczni Gino Lettieriego stracili dwie bramki.

Gospodarze świetnie rozpoczęli niedzielne spotkanie i wykorzystali już pierwszą okazję na zdobycie gola. Arkadiusz Reca wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Jose Kante wygrał pojedynek z Mateuszem Możdżeniem i trafił do siatki Matthiasa Hamrola.

Niecały kwadrans później było już 2:0 dla Wisły. Atak prawą stroną wyprowadził Konrad Michalak i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie znalazł się Kamil Biliński. Napastnik z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce.

Korona próbowała się odgryzać, a najlepsza sytuacja żółto-czerwonych miała miejsce w 25. minucie. Soriano w sytuacji sam na sam zmieścił piłkę w siatce, jednak wcześniej asystent podniósł chorągiewkę uznając, iż był spalony.

Jeszcze przed przerwą kielczanie stracili trzeciego gola. W 42. minucie Varela zapędził się w narożnik pola karnego, jednak odegrał piłkę do Jose Kante. Gwinejczyk uderzył w samo okienko bramki, poza zasięgiem Hamrola.

Po zmianie stron gospodarze nieustannie atakowali bramkę kielczan, a żółto-czerwoni rzadko stwarzali sobie szanse na zdobycie gola. Większość z nich to stałe fragmenty gry na połowie rywala. O ile dośrodkowania Aankoura i Cebuli nie dały Koronie gola, o tyle bliski tej sztuki był Mateusz Możdżeń, po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego w 65. minucie. Danhe z trudem wybił jednak piłkę na rzut rożny.

Honorowego gola Korona jednak zdobyła. Przyczynił się do tego Marcin Cebula, który po indywidualnym rajdzie był faulowany w polu karnym. "Jedenastkę" na gola zamienił Sanel Kapidzić.

To jednak nie był koniec bramek w tym spotkaniu. Dziesięć minut później sędzia Stefański wskazał na jedenastkę po drugiej stronie boiska. Do piłki podszedł Niko Varela i ustalił wynik spotkania.

Wisła Płock – Korona Kielce 4:1 (3:0)

Bramki: Kante (2.), (42.), Biliński (14.), Varela (88. karny) - Kapidzić (78. karny).

Wisła: Danhe – Stefańczyk, Dźwigała, Uryga, Reca – Varela, Furman (71. Rasak), Szymański, Michalak – Bliński, Kante (76. Stilić).

Korona: Hamrol – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kallaste (28. Aankour) – Petrak (46. Kapidzić), Możdżeń – Cebula (81. Malarczyk), Janjić, Gardawski – Soriano.

Żółte kartki: Możdżeń, Gardawski - Michalak, Szymański.

Czerwone kartki: Gardawski.