Juniorzy młodsi pokonali lidera

Korona Kielce w meczu na szczycie Centralnej Ligi Juniorów pokonała lidera grupy D, Juventę Starachowice. Żółto-czerwoni wygrali aż 4:0 i awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.

Spotkanie od samego początku układało się po myśli kielczan.  Już w 3. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Górskiego sytuację bramkową miał Dominik Góralczyk. Jego uderzenie głową było jednak niecelne. Dziesięć minut później wynik spotkania otworzył Bartosz Gawlik po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym. Sędzia podyktował „jedenastkę” za faul na Dawidzie Lisowskim.

W 19. minucie było już 2:0. Na indywidualną akcję zdecydował się Krystian Pawczyński i wycofał piłkę do wbiegającego Jakuba Górskiego, a ten uderzeniem z linii pola karnego pokonał bramkarza Juventy.

Gospodarze najczęściej próbowali zagrażać bramce żółto-czerwonych ze stałych fragmentów gry, jednak uważna gra w obronie całego zespołu nie pozwoliła na zmianę wyniku. Kielczanie mądrze bronili i czekali na własne szanse z kontrataków.

W 70. minucie nieporozumienie bramkarza i defensora gospodarzy wykorzystał Jakub Górski. Uderzeniem piłki z powietrza zza pola karnego zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Sześćdziesiąt sekund później Dawid Lisowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Juventy. Dostrzegł lepiej ustawionego Oskara Seweryńskiego, a ten z bliska skierował piłkę do pustej bramki ustalając tym samym wynik meczu.

Korona awansowała na drugie miejsce w tabeli i do liderującej Cracovii traci tylko punkt. W następnej kolejce nasi juniorzy zagrają w sobotę, 19 maja (godz. 12) z zespołem Stali Mielec. Mecz zostanie rozegrany w Kielcach na boisku MSOS ul. Prosta.

Juventa Starachowice – Korona Kielce 0:4 (0:2)

Bramki: Gawlik (13. karny), Górski (19.), (70.), Sewerzyński (71.).

Korona: Sobieski – Prętnik (76. Plech), Gawlik, Malec (74. Świderski), Góralczyk – Górski (74. Sowiński), P. Lisowski (60. Janiczak), Pawczyński, D. Lisowski, Sewerzyński (72. Wojtaszek) – Rogoziński (76. Kruszec).

Żółte kartki: P. Lisowski.