Mateusz Kępiński

Koroniarze utrzymali się w CLJ!

Juniorzy starsi Korony Kielce zapewnili sobie utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów. Stało się to dzięki bardzo cennemu wyjazdowemu zwycięstwu 3:0 z UKS SMS Łódź. Dwie bramki dla Żółto-czerwonych zdobył Cezary Matuszewski, a jednym pięknym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Michał Mazurek.

UKS SMS Łódź – Korona Kielce 0:3 (0:0)

Bramki: Mazurek (63’),  Matuszewski (80’, 95’)

Korona:  Osobiński (57’ Gnypek) – Wojsa, Bartosiak (83 Gwóżdź), Czerwiak, Mazurek - Zdeb, Piróg, Kargulewicz, Szałas -  Rogula (50’ Kunat), Rogoziński (77’ Matuszewski)

Pierwsze minuty to przewaga gospodarzy, którzy jednak nie zdołali stworzyć większego zagrożenia pod bramką Korony. Jedynie w 11. minucie łodzianie mieli przewagę liczebną przed polem karnym Żółto-czerwonych, ale strzał jednego z zawodników przeleciał obok słupka.

- Potem gra się wyrównała, a nawet zaczęliśmy mieć przewagę – opisywał trener Marek Mierzwa. Jeszcze w pierwszej połowie po akcji Artura Piróga i Kamila Kargulewicza, ten drugi minimalnie przestrzelił obok bramki SMS-u. Przed przerwą swoją szanse miał też Paweł Rogula, ale nie trafił czysto w piłkę w idealnej okazji.

Druga połowa to już całkowita dominacja Korony Kielce. W 63. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Kacper Rogoziński, którego przed polem karnym sfaulował golkiper wychodzący z bramki. – Dziwne, że bramkarz nie dostał wtedy czerwonej kartki, ale na szczęście chwilę później przepiękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Michał Mazurek – powiedział trener Mierzwa.

Na kolejne trafienie trzeba było poczekać do 80. minuty, kiedy Cezary Matuszewski w pierwszym kontakcie z piłką zdobył gola po podaniu Piróga. Koroniarze wynik spotkania ustalili w ostatniej akcji meczu. – Łodzianie zaczęli grać bardzo wysoko i ich skontrowaliśmy. Drugą bramkę zdobył Matuszewski, po tym jak wykorzystał sytuację sam na sam. Biegł do bramkarza prawie przez połowę boiska i wykorzystał szansę na 3:0 – opisał Mierzwa.

- Zasłużenie wygraliśmy z SMS-em i tym samym zapewniliśmy sobie utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów. Będziemy jednak dalej walczyć o jak najwyższe miejsce. To zwycięstwo cieszy szczególnie, bo graliśmy w bardzo zmienionym składzie – podsumował trener Marek Mierzwa.