Mateusz Kępiński

Zagłębie lepsze w ostatnim meczu

Korona Kielce w ostatnim meczu tego sezonu przegrała 0:2 na własnym boisku z Zagłębiem Lubin. Bohaterem gości był Patryk Tuszyński, który strzelił dwie bramki. Żółto-czerwoni zakończyli rozgrywki Lotto Ekstraklasy na 8. miejscu.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Bramki: Tuszyński (9’, 69’)

Korona: Hamrol – Kosakiewicz, Malarczyk, Kallaste, Miś (67’ Długosz) – Petrak – Jukić (56’ Pierzchała), Janjić, Aankour – Soriano, Kaczarawa (76’ Dziubek)

Zagłębie:  Hładun – Dziwniel, Guldan, Kopacz, Czerwiński – Matras (59’ Żyra), Jagiełło, Starzyński (64’ Slisz), Janoszka (80’ Moneta) – Tuszyński, Pawłowski

Żółta kartka: Kaczarawa, Dziubek, Aankour - Matras

Kielczanie w meczu z Zagłębiem zagrali w mocno eksperymentalnym składzie. Wszystko przez kontuzje i pauzy za żółte kartki. Trener Gino Lettieri nie mógł skorzystać z Jakuba Żubrowskiego, Gorana Cvijanovicia, Radka Dejmka, Bartosza Rymaniaka, Marcina Cebuli, Michala Gardawskiego, Adnana Kovacevicia oraz Mateusza Możdżenia.

Mimo to w pierwszych minutach wydawało się, że Żółto-czerwoni będą w stanie powalczyć o korzystny wynik w ostatnim spotkaniu w sezonie.  Podopieczni Gino Lettieriego odważnie zaatakowali Zagłębie. Rywale jednak zdołali wytrzymać początkowy napór gospodarzy i już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. W pole karne wdarł się Patryk Turzyński, który mimo tego, że został dogoniony przez defensorów, zdołał zaskoczyć Matthiasa Hamrola strzałem po długim rogu. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w bramce Korony Kielce.

Później do przerwy już niewiele działo się na boisku. Dopiero w końcówce znowu zaatakowali Koroniarze. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Ivan Jukić, ale fantastyczną paradą popisał się Dominik Hładun.

Niestety w drugiej połowie nie mieliśmy wielu okazji do odwrócenia wyniku spotkania. Co gorsza drugą bramkę zdobyło Zagłębie. Znowu najsprytniejszy w polu karnym był Tuszyński, który zmylił kielecką obronę oraz pewnie po raz drugi pokonał Hamrola. Spotkanie więc zakończyło się przegraną Korony 0:2.