Porażka juniorów młodszych z wiceliderem

Korona Kielce uległa Resovii w meczu na szczycie Centralnej Ligi Juniorów U-17. Przegrana 1:2 zepchnęła żółto-czerwonych na pozycję wicelidera grupy D. Drużyna z Rzeszowa zasiadła na fotelu lidera.

O sukcesie gospodarzy zadecydowała pierwsza połowa i dobrze egzekwowane stałe fragmenty gry. Już w 9. minucie akcja z rzutu rożnego zakończyła się trafieniem Resovii. Piłkę do siatki z najbliższej odległości skierował Adrian Chwałka. Dziesięć minut później młodzi Koroniarze przegrywali 0:2. Bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego z 35 metrów popisał się Krystian Basznianin.

Kielczanie ruszyli do odrabiania strat, ale groźne ataki skrzydłami nie przyniosły zmiany rezultatu przed przerwą. Po zmianie stron to Korona ciągle dominowała na murawie, a potwierdzenie w postaci bramki przyszło w 65. minucie. Indywidualny rajd Mateusza Sowińskiego zakończył się dośrodkowaniem w pole karne, lecz jeden z defensorów gospodarzy dotknął piłkę ręką. Sędzia wskazał na „wapno”, a rzut karny wykorzystał Bartosz Gawlik dając swoim kolegom gola kontaktowego.

Juniorzy Korony mimo zdecydowanej przewagi nie zdołali doprowadzić do wyrównania i to Resovia cieszyła się z trzech punktów. W następnej kolejce żółto-czerwoni powalczą przed własną publicznością o powrót na pozycję lidera. Na boisku przy ul. Prostej kielczanie zmierzą się z Motorem Lublin.

Resovia – Korona Kielce 2:1 (2:0)

Bramki: Chwałka (9.), Basznianin (19.) – Gawlik (66.)

Korona: Gnypek (41. Dutka), Prętnik, Gawlik, Malec (68. Świderski), Góralczyk, Rogoziński, P. Lisowski, Pawczyński (80. Plech), D. Lisowski (53. Górski), Sewerzyński (60. Sowiński), Wojtaszek (60. Kruszec).

Czerwone kartki: Górski (dwie żółte).