Mateusz Kępiński

Korona w półfinale mistrzostw Polski U-17!

Po obfitującym we zwroty akcji meczu z Cracovią juniorzy młodsi Korony Kielce awansowali do półfinału mistrzostw Polski! Kielczanie dzięki remisowali 2:2 wygrali swoją grupę CLJ U-17! Łatwo jednak nie było, bo korzystny wynik Żółto-czerwoni wywalczyli w ostatniej minucie spotkania!

Cracovia – Korona Kielce 2:2

Bramki: Górski (59’)  D. Lisowski (79’)

Korona: Dutka – Gawlik, Prętnik, P. Lisowski (79’ Świderski), Górski (70’ Równicki), Rogoziński, D. Lisowski (80+1 Lech), Pawczyński (41’ Gadomski), Malec (41’ Sowiński), Góralczyk, Wojtaszek (60’ Janiczak)

Początek spotkania fatalnie ułożył się Koroniarzom. Mimo optycznej przewagi kielczanie szybko stracili dwie bramki. Wydawało się, że kwestia awansu pozostanie w sferze marzeń. Na szczęście jednak Żółto-czerwoni pokazali prawdziwy charakter.

- Druga połowa miała dramatyczny przebieg. Szala zwycięstwa co rusz przechylała się raz na jedną, a  raz na drugą stronę – mówił rozemocjonowany trener Marek Graba.

W 59. minucie Jakub Górski zdobytą bramką na 1:2 dał sygnał do ataku. Zaledwie minutę później powinno być już 2:2, bo nasi piłkarze wywalczyli rzut karny. Niestety znakomitej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Gawlik, który przestrzelił jedenastkę.

Scenariusza końcówki meczu nie wymyśliłby nawet najlepszy dramaturg. W 73. minucie Kacper Rogoziński utrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Koroniarze przegrywali i do tego musieli grać w osłabieniu. Nadeszła jednak ostatnia, 79. minuta spotkania, w której na indywidualną akcję zdecydował się Dawid Lisowski, zdobywając bramkę na 2:2!

Juniorzy młodsi Korony SA dzięki cennemu remisowi wygrali swoją grupę CLJ U-17. Tego sukcesu nie byłoby jednak bez pomocy drużyny KKP Korona Kielce, która pokonała 3:2 na wyjeździe Resovię, tym samym spychając rzeszowian na drugie miejsce w tabeli!