Zabrakło dwóch minut

Dwóch minut zabrakło młodym piłkarzom Korony Kielce aby awansować do finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych U17 Centralnej Ligi Juniorów.

Podopieczni trenera Michała Gębury jechali na mecz rewanżowy do Szczecina po bezbramkowym wyniku w pierwszym spotkaniu w Kielcach. Od samego początku to Pogoń była uważana za faworyta w dwumeczu, jednak to Koroniarze byli blisko sprawienia sobie i kibicom ogromnej niespodzianki.

Po bardzo ambitnej walce i zdobytej bramce przez Bartosza Prętnika jeszcze dwie minuty przed końcem (w juniorach młodszych gra się 2x40 minut) piłkarze Korony remisowali 1:1, taki wynik dawał naszym zawodnikom awans do finału. Niestety dwie minuty przed zakończeniem spotkania po dośrodkowaniu w pole karne, najwyżej do piłki wyskoczył Jowin Radziński z drużyny gospodarzy i umieścił piłkę w bramce bronionej przez Jakuba Dutkę.

Za bardzo udaną walkę w tym sezonie oraz niezwykle ambitną postawę w meczach półfinałowych Mistrzostw Polski naszym zawodnikom należą się ogromne brawa, jestem z nich bardzo zadowolony - powiedział po meczu trener Michał Gębura.

Pogoń Szczecin U17 - Korona Kielce U17 2:1 (1:0)

bramki: Jakub Iskra (43'), Jowin Radziński (78') - Bartosz Prętnik (57')