| Sparing

Ambitna walka z mistrzem Izraela

Korona Kielce mimo bardzo ambitnej postawy musiała pogodzić się z porażką 0:1 z Hapoelem Beer Sheva. Jedyną bramkę w sparingu jeszcze w pierwszej połowie zdobył Del Elo. Koroniarze po przerwie stworzyli sobie wiele sytuacji, ale w kluczowych momentach brakowało im trochę szczęścia.

Zdjęcia ze sparingu można obejrzeć TUTAJ

Pierwsza połowa rozpoczęła się lepiej dla mistrzów Izraela, którzy do 20. minuty stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje. Za każdym razem na posterunku byli defensorzy kielczan na czele z golkiperem, Arturem Krysiakiem.

Mecz przeniósł się do centralnej strefy boiska i wydawało się, że przed zmianą stron żadna z drużyn nie wyjdzie na prowadzenie. W 36. minucie Dor Elo pognał w pole karne, minął Wiktora Długosza i w sytuacji sam na sam dał mistrzom Izraela prowadzenie.

Chwilę później powinno być 1:1. Górski w polu karnym wyłożył piłkę Janjiciowi, który z najbliższej odległości huknął na bramkę, jednak izraelski bramkarz popisał się instynktowną paradą. Dobijał jeszcze Długosz, ale ponownie na posterunku był golkiper.

Drugą połowę Korona rozpoczęła w odmienionym składzie. Trener Lettieri posłał na plac dziewięciu innych zawodników. W pierwszej jedenastce został tylko Kosakiewicz i Pierzchała. Korona ruszyła do ataku. Dwa strzały Bartosza Rymaniaka mocno postraszyły defensywę Hapoelu, a najlepsza szansa na wyrównanie przyszła w 61. minucie. Próba Soriano z linii szesnastego metra minimalnie minął bramkę rywali kielczan.

Żółto-czerwoni nie przestawali atakować. W 67. minucie po dośrodkowaniu w pole karne mocny strzał głową oddał Kovacević, ale piłka o centymetry minęła bramkę i zatrzymała się na górnej siatce. Korona nie opuszczała jednak połowy Izraelczyków. w 80. minucie odważną próbą z dystansu popisał się Piróg, jednak bramkarz rywali ponownie stanął na posterunku.

Zdjęcia ze sparingu można obejrzeć TUTAJ

Korona Kielce – Hapoel Beer Sheva 0:1 (0:1)

Bramki: Del Elo (36.)

Korona (I połowa): Krysiak – Kosakiewicz, Malarczyk, Pierzchała, Kallaste – Pedersen – Skrzecz, Janjić, Aankour, Jukić – Górski.

Korona (II połowa): Hamrol – Rymaniak, Kovacević, Pierzchała, Kosakiewicz (80. Piróg) – Petrak, Możdżeń – Cebula, Arvelarze, Jukić – Soriano.

Żółte kartki: Soriano, Petrak.