| Sparing

Miedź zaskoczyła w drugiej połowie

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim Korona Kielce przegrała z Miedzią Legnica 1:3. Jedyną bramkę dla Żółto-czerwonych zdobył Ivan Jukić, który w 41. minucie doprowadził do wyrównania 1:1. W drugiej połowie jednak beniaminek ekstraklasy przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Korona Kielce – Miedź Legnica 1:3 (1:1)

Bramki: Jukić (41’) - Piasecki (8’, 68’), Garguła (66’)

Korona: Sokół – Rymaniak (67’ Pierzchała), Malarczyk (70’ Górski), Kovacević (20’ Diaw), Gardawski  (56’ Kallaste) – Cebula (67’ Kosakiewicz), Możdzeń (56’ Petrak), Żubrowski (46’ Arveladze), Janjić (56’ Aankour), Jukić (46’ Skrzek) – Soriano (46’ Firlej)

Miedź (wyjściowy): Sapela – Adu, Bozić, Perez, Zieliński – Augustyniak. Garguła, Wiktoruk, Ojamaa, Łobodziński – Piasecki

Korona po bardzo ciężkich treningach  w Grodzisku mierzyła się z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy – Miedzią Legnica, w składzie której znajduje się wielu zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem. W wyjściowej jedenastce rywali można było zobaczyć takie nazwiska jak Łukasz Sapela, Tomislav Bozić, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński i Henrik Ojamaa. Trener Gino Lettieri natomiast zdecydował się wystawić pierwszy skład bardzo podobny do tego, który widzieliśmy w poprzednim sezonie.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli kielczan. Już w 8. minucie po rzucie rożnym najwyżej do główki wyskoczył Fabian Piasecki, który pewny strzałem pokonał Pawła Sokoła. Żółto-czerwoni odpowiedzieli dopiero w 41. minucie, kiedy przed polem karnym o piłkę powalczył Ivan Jukić. Nasz pomocnik popisał się świetnym odbiorem, a następnie strzałem po długim rogu nie dał szans Łukaszowi Sapeli.

W drugiej połowie wydawało się, że kielczanie mają kontrolę nad spotkaniem. Kilka razy nie wiele brakło do tego, aby zdobyć bramkę dającą  prowadzenie. Wiele jednak zmieniło się w momencie, kiedy roszad zaczął dokonywać trener Gino Lettieri. Zmiany personalne spowodowały modyfikacje w ustawieniu. Chwilowe zamieszanie w naszych szeregach wykorzystała Miedź. Najpierw bramkę z rzutu wolnego zdobył Łukasz Garguła, a zaledwie dwie minuty później na 3:1 podwyższył Fabian Piasecki. I takim też wynikiem zakończył się sparing z Miedzią Legnica.