| Sparing

Porażka na zakończenie zgrupowania

Korona Kielce przegrała w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Żółto-czerwoni ulegli Wiśle Płock 0:3. Wszystkie bramki padły w pierwszej odsłonie.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla żółto-czerwonych. Już w 3. minucie po rzucie rożnym do siatki Korony trafił Alan Uryga. Kielczanie na swoją pierwszą szansę czekali do ósmej minuty. Kallaste z dystansu próbował zaskoczyć Gradeckiego, ale bramkarz gości pewnie interweniował.

W drugiej części pierwszej odsłony Korona coraz częściej znajdywała się na połowie rywala. Najpierw Gardawski próbował lobować bramkarza rywali, lecz obrońcy płocczan z trudem wybili piłkę sprzed linii bramkowej. W 40. minucie ponownie Gardawski miał szansę na wyrównanie. Dobre dośrodkowanie z prawej strony zamykał skrzydłowy, ale futbolówka po jego strzale minimalnie minęła bramkę.

Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do Wisły, która w ciągu trzech minut zdobyła dwa gole. Najpierw Szwoch wykończył indywidualną akcję Oliveiry, a chwilę później błąd Sokoła wykorzystał Szymański podając do Angielskiego. Wychowanek Korony umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron Gino Lettieri dał szansę Kosakiewiczowi, Malarczykowi, Petrakowi, Górskiemu, Możdżeniowi oraz testowanemu Felicio Brownowi. Kwadrans później na murawie pojawił się drugi ze sprawdzanych graczy: Kornel Kordas.

Podopieczni Gino Lettieriego stwarzali sobie największe zagrożenie przy stałych fragmentach gry. W 60. minucie bliski honorowego trafienia, ale piłka po strzale Pierzchały obiła poprzeczkę. 10 minut później przed wyborną szansą stanął Brown. Piłka została dośrodkowana wprost na jego głowę, ale mocny strzał z linii wybijał golkiper płocczan.

Kwadrans przed końcem Kosakiewicz miał szansę na bramkę po udezrzeniu z rzutu wolnego. Piękny strzał leciał w kierunku okienka, jednak golkiper Wisły wybił piłkę na rzut rożny. Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie.

Korona Kielce – Wisła Płock 0:3 (0:3)

Bramki: Uryga (3.), Szwoch (42.), Angielski (45.)

Korona: Sokół (46. Hamrol) – Rymaniak (46. Kosakiewicz), Diaw (32. Pierzchała), Kovacević (46. Malarczyk), Kallaste (72. Firlej) – Gardawski (66. Skrzecz), Janjić (46. Petrak), Żubrowski (46. Możdżeń), Arveladze (46. Górski), Jukić (58. Kordas) – Soriano (46. Brown).

Wisła P (wyjściowa jedenastka): Gradecki - Stefańczyk, Uryga, Dźwigała, Miś – Szwoch, Furman, Szymański, Oliveira, Stilić – Angielski.