| Sparing

Korona gromi Górnika! Trzy bramki Górskiego

Korona Kielce pokonała Górnika Łęczna 6:2 w przedostatnim meczu testowym podczas przygotowań do nowego sezonu Lotto Ekstraklasy. Bohaterem spotkania był Maciej Górski, który skompletował hat-tricka. Spotkanie zostało podzielone na cztery części, a każda z nich trwała 30 minut.

W pierwszej odsłonie żadna ze stron nie udokumentowała swojej przewagi. Korona stwarzała niebezpieczeństwo głównie przez stałe fragmenty gry. Najlepszą okazję miał na początku spotkania Piotr Pierzchała, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny.

W drugiej części Korona zdominowała rywali nie wypuszczając ich z własnej połowy. Górnik próbował wyprowadzać kontry, jednak czujnie i pewnie spisywał się duet stoperów Malarczyk-Pierzchała. Żółto-czerwoni otworzyli wynik spotkania w 45. minucie, gdy po dośrodkowaniu w pole karne pewnym wykończeniem popisał się Ivan Jukić.

Już trzy minuty później było 2:0 po bramce Macieja Górskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z Prusakiem. To nie był koniec goli w tej części gry. W 52. minucie ponownie do siatki trafił „Góral”. Tym razem oddał piękny strzał z pola karnego w kierunku długiego słupka bramki gości.

W trzeciej partii już po sześciu minutach Korona podwyższyła prowadzenie. Nieomylny tego dnia Górski wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzałem głową zdobył czwartą bramkę, a tym samym skompletował hat-tricka. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać. Już w kolejnej sytuacji Górnik zdobył swoje pierwsze trafienie.

Kwadrans przed końcem trzeciej odsłony na boisku pojawiło się dziesięciu nowych zawodników na boisku. Trener Lettieri posłał na plac Kovacevicia, Rymaniaka, Gardawskiego, Diawa, Petraka, Żubrowskiego, Możdżenia, Janjicia, Browna i Soriano.

W ostatniej części gry Korona znów szaleńczo ruszyła na bramkę Górnika. W 96. minucie Możdżeń dał ostrzeżenie rywalom obijając słupek bramki Górnika, a minutę później Felicio Brown Forbes popisał się piękną próbą zza pola karnego trafiając do siatki. Niecałe dwadzieścia minut później testowany napastnik zdobył dwoje drugie trafienie, a szóste dla żółto-czerwonych. Wcześniej jednak Górnik odpowiedział drugą bramką, która wpadła po okazałym strzale z dystansu.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 6:2 (0:0), (3:0), (4:1)

Bramki: Jukić (45.), Górski (48.), (52.), (66.), Brown Forbes (97.), (116.) – Zawodnik testowany (68.), Zawodnik testowany (112.)

Korona: Hamrol (31. Sokół), (114. Osobiński) – Kosakiewicz (75. Rymaniak), Malarczyk (75. Kovacević), Pierzchała (75. Diaw), Kallaste (47. Kordas), (75. Gardawski) – Skrzecz (49. Firlej), (75. Możdżeń), Dziubek (75. Żubrowski), Piróg (75. Petrak), Arveladze (75. Janjić), Jukić (55. Długosz), (75.Soriano) , Górski (75. Brown).

Górnik: Prusak – Sasin, Zawodnik testowany, Pajnowski, Zagórski – Tymosiak, Sosnowski, Łukasiewicz, Żuber, Szysz – Zawodnik testowany.

Żółte kartki: Dziubek - Waleńcik.