Remis na start rozgrywek

Korona Kielce po ciekawym pojedynku zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1 na inaugurację sezonu Lotto Ekstraklasy. Premierowego gola w rozgrywkach 2018/2019 zdobył Ivan Jukić. To już piąty mecz z rzędu, gdy mecz pomiędzy obiema drużynami kończy się podziałem punktów.

Przed zmianą stron mimo dogodnych sytuacji bramki nie padły. Więcej szans mieli jednak gospodarze. Najlepszą w 29. minucie, gdy Hamrol dwukrotnie ratował kolegów przed utratą gola. Najpierw obronił strzał Urynowicza, a niecałe 60 sekund później znów był górą w sytuacji sam na sam.

Kielczanie najwięcej zagrożenia stwarzali sobie po strzałach z dystansu. Żółto-czerwoni często podejmowali próby zza pola karnego chcąc zaskoczyć Tomasza Loskę, jednak uderzenia Żubrowskiego, Możdżenia i Górskiego nie dały drużynie Gino Lettieriego upragnionego gola.

Korona fatalnie rozpoczęła drugą odsłonę. Już w pierwszej akcji Górnik objął prowadzenie. W sytuacji sam na sam znalazł się Daniel Smuga i trafił do siatki. Żółto-czerwoni ruszyli do odrabiania strat, ale mimo kilku udanych akcji świetnie dysponowany tego dnia był Tomasz Loska. Aż do 58. minuty, gdy składna akcja zakończyła się podaniem Górskiego do Jukicia, a ten niczym rasowy snajper dał Koronie pierwszą bramkę w sezonie 2018/2019.

Już dwie minuty później powinno być 2:1 dla Korony. Dośrodkowanie w pole karne spadło idealnie na głowę Janjicia, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku. Pomocnik uderzył bardzo precyzyjnie, jednak piłkę zmierzającą w okienko bramki zgarnął Loska.

Korona wywalczyła sobie przewagę na boisku, co rusz stwarzając korzystne sytuacje.W 79. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Kosakiewicz. Piłka spadła na głowę Malarczyka, który celnie strzelił, ale z linii bramkowej piłkę wybił Loska. Po kilkunastu sekundach przed szansą sam na sam stanął Jukić, ale przegrał pojedynek z golkiperem zabrzan.

Podopieczni Gino Lettieriego nie udokumentowali swojej przewagi w końcówce spotkania i mecz zakończył się wynikiem 1:1. To piąty raz z rzędu, gdy żółto-czerwoni dzielą się punktami z Górnikiem.

Górnik Zabrze – Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: Smuga (47.) – Jukić (58.)

Górnik: Loska – Michalski, Wiśniewski, Koj, Gryszkiewicz – Liszka, Ambrosiewicz, Żurkowski, Ryczkowski (46. Jimenez) – Urynowicz (70. Matuszek), Smuga (64. Angulo).

Korona: Hamrol – Rymaniak, Kovacević, Diaw (15. Malarczyk), Kallaste – Gardawski (72. Kosakiewicz), Żubrowski, Możdżeń (58. Janjić), Jukić – Górski, Soriano.

Żółte kartki: Urynowicz, Wiśniewski – Żubrowski, Gardawski, Malarczyk.