Nieszczęśliwa inauguracja w Kielcach

Korona Kielce na inaugurację sezonu przed własną publicznością przegrała z Legią Warszawa 1:2. Żółto-czerwoni przez długą część meczu przeważali i kontrolowali przebieg spotkania. Podopieczni Gino Lettieriego do przerwy prowadzili 1:0. Po zmianie stron, dwa zabójcze strzały rywali sprawiły, że to Legia wywiozła z Kielc komplet punktów.

Ofensywna postawa Korony Kielce była zauważalna od pierwszych sekund spotkania. Już w ósmej minucie odważny atak żółto-czerwonych zakończył się strzałem na bramkę Macieja Górskiego. Napastnik świetnie wywalczył sobie pozycję w polu karnym, jednak piłka po uderzeniu zatrzymała się na bocznej siatce.

Korona z każdą minutą przeważała coraz bardziej. W 30. minucie Kosakiewicz strzałem z dystansu zmusił Arkadiusza Malarza do interwencji. To było ostrzeżenie. Dwie minut później bramkarz Legii był bez szans, gdy piłkę w polu karnym otrzymał Ivan Jukić i strzałem z powietrza w widowiskowym stylu dał kielczanom prowadzenie.

Legia odpowiadała głównie kontratakami. Najbardziej dogodna okazja gości przypadła na 36. minutę. Carlitos wdarł się z pole karne i z prawej strony oddał groźny strzał na bramkę Hamrola. Piłka otarła się o Kovacevicia i przeleciała nad poprzeczką.

Po zmianie stron Korona nie chciała zwalniać tempa. Szybkie ataki kilkukrotnie gubiły obronę Legii, jednak na przedpolu bezbłędnie interweniował Malarz. Nic nie wskazywało na to, że gospodarze mieliby stracić bramkę, jednak w 56. minucie więcej miejsca w środku pola znalazł Mączyński. Reprezentant Polski uderzył z dystansu i trafił do siatki kieleckiej bramki.

Ta bramka zaburzyła wlała nadzieję w serce Legii. Goście ruszyli na bramkę Korony i zdobyli drugie trafienie. W 66. minucie dośrodkowanie w pole karne spadło wprost na głowę Jose Kante, a ten umieścił piłkę w bramce Hamrola.

Przyjezdni cofnęli się i bezpiecznie czekali na to, co zrobi Korona. Podopieczni Gino Lettieriego mimo wielu prób odbijali się od warszawskiego muru, którego nie mogli przeforsować. Końcowy wynik nie uległ zmianie i to Legia cieszyła się po końcowym gwizdku ze zwycięstwa.

Korona Kielce – Legia Warszawa 1:2 (1:0)

Bramki: Jukić (32.) – Mączyński (56.), Kante (66.)

Korona: Hamrol – Rymaniak, Kovacević (75. Malarczyk), Diaw (70. Arweładze), Gardawski – Kosakiewicz, Petrak (63. Brown-Forbes), Żubrowski, Janjić, Jukić – Górski.

Legia: Malarz – Wieteska, Pazdan (69. Astiz), Żyro, Hlousek – Antolić, Mączyński, Hamalainen (89.Szymański), Nagy, Michalak (46. Kante) – Carlitos.

Żółte kartki: Petrak, Rymaniak, Kovacević – Żyro, Mączyński.

Widzów: 10 806.