Wierzę w umiejętności mojej drużyny

– Nie mam pretensji ani żalu do naszego zespołu. Nie wiemy, jak wypadnie ten trzeci mecz, bo nie znamy przyszłości, jednak nie chcielibyśmy powtórki  - mówi przed meczem z Wisłą Płock trener, Gino Lettieri.

W poprzednim sezonie Korona wygrywała z Wisłą, ale tylko na własnym stadionie. W Płocku dwukrotnie to gospodarze byli górą. – Te mecze oczywiście nie wyglądały dobrze. Rywale się po nas przejechali. W tym tygodniu dużo trenowaliśmy i przeprowadzaliśmy obszerne, długie analizy. Mam nadzieję, że zespół będzie się od teraz trzymał taktycznego pomysłu przez całe spotkanie – podkreśla Włoch.

Kielczanie nie chcą wracać myślami do sobotniej potyczki z Legią, w którym Korona przegrała 1:2. – Troszkę jeszcze o tym meczu myślimy, chociaż nie lubię o tym mówić. Byliśmy w pierwszej połowie bliżej drugiej bramki, a sytuacja zmieniła się po przerwie – kwituje 51-latek.

Wciąż nie wiadomo jak potoczy się przyszłość Michała Miśkiewicza, który obecnie przebywa w klubie na testach. – Nie będziemy rozmawiali o wszystkich piłkarzach. Jak będzie jakiś transfer, to o tym powiemy. Trzeba też przypomnieć, że zawodnik trenuje nie tylko z tego względu, że jest na testach, ale i dla samego siebie, by zachować formę – zaznacza szkoleniowiec.

Kielczanie ze spokojem przygotowują się do kolejnych spotkań. Czy sztab szkoleniowy liczy na kolejne wzmocnienia zespołu? – Nie naciskamy mocniej na zarząd. Wiemy, jakim jesteśmy klubem i na co nas stać. Wierzymy w umiejętności nasze i naszej drużyny i to, że na koniec sezonu nie będziemy jedną z tych dwóch drużyn, które się pożegnają z Ekstraklasą – kończy trener Korony.