Drugie z rzędu zwycięstwo juniorów!

Koroniarze mają komplet zwycięstw na początku sezonu Centralnej Ligi Juniorów! Żółto-czerwoni w 2. kolejce wygrali 3:0 na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Bramki dla kielczan zdobyli Bartosz Gawlik z rzutu karnego, Wiktor Długosz oraz Jakub Górski.

Ruch Chorzów – Korona Kielce  0:3 (0:0)

Bramki: Bartosz Gawlik (64’k) Wiktor Długosz (84’), Jakub Górski (90')

Korona: Dutka - Malec (61' Gawlik), Bartosiak, Bujak, Kordas, P. Lisowski (75' Pawczyński), Sewerzyński, Gurski (57' Górski), D. Lisowski (57' Szelągowski), Długosz, Piróg.

Koroniarze w zasadzie przez całe spotkanie mieli dużą przewagę nad rywalem. Długo jednak bramka Ruchu była jak zaczarowana. Zwłaszcza w drugiej połowie kielczanie stworzyli sobie mnóstwo sytuacji, ale albo cudownie interweniowali obrońcy, albo ratował ich bramkarz.

Na szczęście nadeszła 64 minuta. Po ogromnym zamieszaniu pod bramką chorzowian i kilku desperackich obronach gospodarzy, w polu karnym nieprzepisowo zatrzymany został Wiktor Długosz. Rzut karny pewnie wykorzystał Bartosz Gawlik i Koroniarze całkowicie zasłużenie objęli prowadzenie 1:0.

W 84. minucie Koroniarze podwyższyli wynik. Rozgrywający kapitalne spotkani Wiktor Długosz po szybko wykonanym rzucie wolnym znalazł się w sytuacji sam na sam, którą wykorzystał z zimną krwią. Ale to nie był koniec! W doliczonym czasie gry piękne trafienie z rzutu wolnego dołożył Jakub Górski. Rywalizacja więc zakończyła się zwycięstwem 3:0 Korony.