Jubileuszowy remis

W swoim czterechsetnym pojedynku w Ekstraklasie, Korona Kielce zremisowała z Miedzią Legnica 1:1. Spotkanie przyniosło wiele emocji dopiero po przerwie, gdy obie drużyny za wszelką cenę próbowały zdobyć zwycięskiego gola. Ozdobą pojedynku była piękna bramka Macieja Górskiego, który z 25 metrów uderzył w samo okienko bramki.

Gino Lettieri mówił na przedmeczowej konferencji, że Miedź jest jedną z lepiej grających drużyn w lidze. W pierwszej odsłonie piątkowego spotkania gospodarze potwierdzili tę tezę. To legniczanie stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji na zdobycie gola. Już w 7. minucie Matthias Hamrol ratował drużynę przed utratą gola po strzale Pawła Zielińskiego z jedenastu metrów.

Dwadzieścia minut później podopieczni Dominika Nowaka stworzyli sobie jeszcze lepszą sytuację. Marquitos niekryty w polu karnym miał przed sobą wyłącznie golkipera żółto-czerwonych, ale przestrzelił.

Korona przed przerwą nie potrafiła przedostać się przez dobrze dysponowaną defensywę Miedzi. Zmieniło się to dopiero po przerwie. Żółto-czerwoni odważniej zaatakowali i częściej przebywali na połowie rywala. To bardzo szybko przyniosło efekt. W 54. minucie na strzał z 25 metrów zdecydował się Maciej Górski, co było kapitalną decyzją! Napastnik trafił w samo okienko i dał prowadzenie żółto-czerwonym.

Już cztery minuty później mogło być 2:0. Składna akcja kielczan zakończyła się strzałem z ostrego kąta. Futbolówka minęła bramkarza gospodarzy, ale Augustyniak wybił ją niemal z linii bramkowej.

Miedź ruszyła do odrabiania strat i w 70. minucie dopięła swego. Piłka została dograna na skrzydło do Ojamy, a ten płasko wstrzelił ją w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Paweł Zieliński, który mocnym strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania.

Gra kielczan ożywiła się w końcówce spotkania, gdy na boisku pojawił się Elia Soriano. Napastnik w 84. minucie rozpoczął kapitalną akcję podając do Możdżenia. Ten wypatrzył w polu karnym wbiegającego Kallaste i posłał do niego prostopadłą piłkę. Estończyk zmarnował jednak sytuację sam na sam. Sześć minut później strzałem z woleja popisał się Janjić, ale z Kanibołocki z największym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Miedź Legnica – Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: Zieliński (70.) – Górski (54.)

Miedź: Kanibołocki - Zieliński, Osyra, Bozić, Pikk - Augustyniak, Marquitos, Santana – Łobodziński (61. Piątkowski), Piasecki, Ojamaa (77. Forsell).

Korona: Hamrol - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kosakiewicz – Jukić (70. Petrak), Możdżeń, Żubrowski, Janjić, Gardawski (61. Kallaste) – Górski (77. Soriano).

Żółte kartki: Rymaniak