Juniorzy młodsi przegrywają z Resovią

Dla juniorów młodszych inauguracja sezonu 2018/2019 Centralnej Ligi Juniorów nie była udana. Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Resovią 0:2.

Mecz rozgrywany był na sztucznej nawierzchni, co nie wpływało pozytywnie na żółto-czerwonych. Kielczanie mieli problem, aby szybko zaadoptować się do nowych, specyficznych warunków. Gospodarze wykorzystali swoją szasnę i już w 17. minucie objęli prowadzenie po golu Sebastiana Usarza.

– Bramkę straciliśmy w bardzo prosty sposób. Nasze gapiostwo w defensywie skarcili zawodnicy Resovii. 12 metrów przed bramką, rywal zdołał opanować piłkę i uderzyć po długim słupku. Było 0:1 – relacjonuje Marek Graba, trener juniorów młodszych Korony.

Wynik spotkania ustalony został jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie pierwszej odsłony ponownie do siatki trafił Usarz. – Przy drugiej bramce ponownie nie ustrzegliśmy się błędów. W tym meczu zabrakło nam determinacji i walki. Tak właściwie w  pierwszej połowie stworzyliśmy sobie tylko jedną szansę, gdy w 34. minucie Śliwa trafił w ręce bramkarza w sytuacji sam na sam. Drużyna gospodarzy uciekała się do prostych środków. Często posyłali długie piłki w kierunku napastników. Byli jednak bardziej zdeterminowani i to dało im trzy punkty – podsumowuje szkoleniowiec.

Kielczanie po przerwie próbowali odrabiać straty, jednak nie udało zdobyć się kontaktowej bramki. Największą szansę miał Łukasz Górski, gdy po dużym zamieszaniu w polu karnym oddał sytuacyjny strzał z kilku metrów. Futbolówka minęła wówczas bramkę rzeszowian.

Resovia – Korona Kielce 2:0

Bramki: Sebastian Usarz (17.), (40.+2.).

Korona: Karyś – Cukrowski, Klapa (66. Dela), Dziubek, Jagła (62. Kośmicki) – Turek K. (41. Górski Ł.), Turek R. (53. Dziedzic), Słabosz (41. Bartosik), Rybus, Śliwa (60. Żądło), Gierczak.