Rezerwy zwycięskie w Nowinach

Druga drużyna Korony wróciła do Kielc z kompletem punktów z pobliskich Nowin. Podopieczni Sławomira Grzesika pokonali 2:1 miejscowy GKS. Żółto-czerwoni w dotychczasowych trzech spotkaniach zgromadzili 7 punktów w tabeli IV ligi.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Nowinach nie oglądali przed przerwą bramek. Żółto-czerwoni mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafili się przebić, przez głęboko cofniętą defensywę drużyny gospodarzy. - Przeważaliśmy, ale w pierwszej połowie mieliśmy mało konkretnych sytuacji. Trzykrotnie groźnie atakowaliśmy, na co Nowiny odpowiedziały jedną akcją - mówi trener Korony II, Sławomir Grzesik.

Druga odsłona przyniosła zdecydowanie więcej emocji. W 55. minucie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gospodarzy, Mateusz Dziubek, ale to nie przeszkodziło GKS-owi w objęciu prowadzenia dziesięć minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę na 1:0 zdobył Paweł Ślefarski.

Kielczanie obudzili się z letargu i zdołali odrobić straty. Na zdobycie dwóch bramek potrzebowali tylko pięciu minut. - Wygraliśmy, ale zestawiając ten mecz z poprzednimi, to jestem najmniej zadowolony z naszej gry. Po bramce zaczęliśmy w końcu odważniej atakować. Obie bramki zdobył dla nas Firlej, który w tym spotkaniu wywiązał się z obowiązków napastnika - uważa szkoleniowiec rezerw.

W 68. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Firlej z trudnej pozycji oddał strzał wewnętrzną częścią stopy trafiając do siatki. Chwilę później napastnik wyprowadził indywidualny atak, który zakończył się celnym strzałem z szesnastu metrów. Wynik 2:1 dla Korony II Kielce nie uległ zmianie. Rezerwy po trzech ligowych spotkaniach pozostają niepokonane.

GKS Nowiny – Korona Kielce 1:2 (0:0)

Bramki: Ślefarski (66.) - Firlej (69.), (74.).

Korona: Sokół – Kloc, Pierzchała, Dziubek (88. Świderski) – Gadomski (72. Rybus), Jopkiewicz, Chudecki (80. Sowiński), Skrzecz, Brown (60.Szałas)  Arvaładze (89. Matuszewski), Firlej.