Juniorzy starsi gromią Cracovię!

Juniorzy starsi Korony Kielce odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie Centralnej Ligi Juniorów! Podopieczni Marka Mierzwy pokonali Cracovię 5:3! Kielczanie w całym spotkaniu byli drużyną zdecydowanie lepszą i w pewnym momencie prowadzili nawet czterema bramkami.

Wynik spotkania został otworzony już w 19. minucie. Indywidualna akcja skrzydłem Artura Piróga zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne i strzałem głową Dawida Lisowskiego, który wyprowadził żółto-czerwonych na prowadzenie.  – Od początku było widać naszą przewagę. Chłopcy grali piłką i realizowali założenia taktyczne. Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji i piękną bramką udokumentowaliśmy naszą przewagę – mówi Marek Mierzwa, trener Korony.

Cracovia zdołała wyrównać w 31. minucie, ale żółto-czerwoni tuż przed końcem pierwszej odsłony ponownie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Wiktora Długosza i do szatni schodzili z jednobramkową zaliczką. – Gospodarze zaczęli grać prostymi środkami. Niepotrzebnie daliśmy się w to wciągnąć. Po przechwycie chcieliśmy za szybko oddać strzał na bramkę i na boisku zrobił się mały ping pong. Środkowa część pierwszej połowy to słabszy fragment w naszym wykonaniu – dodaje szkoleniowiec kielczan.

Po zmianie stron Korona grała jeszcze odważniej i pewniej. Przewaga została udokumentowana aż trzema kolejnymi bramkami i pełną dominacją na stadionie rywala. Ostatnie minuty zamazały jednak klarowną przewagę kielczan w tym spotkaniu.

– Zaczęliśmy grać inaczej niż przed przerwą, gdy wciągaliśmy się w „wybijankę”. To dało nam pełną kontrolę. Prowadziliśmy już 5:1 i mam trochę pretensji do swoich zawodników, za zachowanie w końcówce spotkania. Wszyscy chcieli strzelać bramki i Cracovia nas skarciła dwoma golami. Zapomnieliśmy o klasie rywala i to jest dla nas nauczka. Koncentrację należy zachować do samego końca – kwituje trener Mierzwa.

Cracovia – Korona Kielce 3:5 (1:2)

Bramki: Rakoczy (31’), Równicki (90’), Biernat (90’) – D. Lisowski (12’), Długosz (45’), Kruppa (65’ samobój), Szelągowski (81’), (88’).

Korona: Dudka – Malec, Bartosiak, Bujak, Kordas – P. Lisowski (68’ Prętnik), Sewerzyński, Długosz, D. Lisowski (78’ Gurski) – Piróg (74' Sowiński), Górski (65’ Szelągowski).