Rehabilitacja juniorów młodszych

W Centralnej Lidze Junirów U-17, Korona Kielce pokonała na wyjeździe Stal Mielec 3:1. Drużyna Marka Graby oraz Michała Gębury odkuła się tym samym po ubiegłotygodniowej porażce w Rzeszowie na inaugurację rozgrywek.

Wynik spotkania w 21. minucie otworzył Jakub Cukrowski. Młody zawodnik podjął odważną próbę strzału z 25 metrów, co przyniosło piękny efekt. Futbolówka skierowana na długi słupek wpadła w górny róg bramki rywala i dała prowadzeni Koronie.

Kielczanie poczuli wiatr w żaglach i już cztery minuty później podwyższyli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Rybus. Żółto-czerwoni aż do końca pierwszej połowy atakowali bramkę Stali i stworzyli sobie co najmniej dwie kolejne szanse na kolejne gole.

– Graliśmy lepiej od rywali, co potwierdza dwubramkowe prowadzenie do przerwy. Jestem zadowolony z pierwszej połowy, bo udało nam się zrealizować nasze założenia. Uniknęliśmy prostych błędów w obronie, a do tego stwarzaliśmy wiele sytuacji – mówi szkoleniowiec Korony, Marek Graba.

W 60. minucie po faulu na Łukaszu Górskim sędzia podyktował rzut karny oraz ukarał zawodnika Stali drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Górski.

Goście w końcówce spotkania zdołali odpowiedzieć jednym golem. – Niestety straciliśmy bramkę po prostym błędzie defensorów. Mieliśmy mecz pod kontrolą, a jeden błąd zadecydował o stracie gola. Grając w przewadze jednego zawodnika i prowadząc trzema bramkami powinniśmy zdecydowanie lepiej grać, utrzymywać się przy piłce i wykorzystywać nadarzające się sytuacje na podwyższenie prowadzenia. Niestety tak się nie stało – dodaje szkoleniowiec.

Dla młodych kielczan był to drugi wyjazd z rzędu i przełamanie po inaugurującej sezon przegranej 0:2 z Resovią. – Ważne jest, że wygraliśmy mecz po porażce. Mam nadzieję, że to zostanie w głowach zawodników i z każdym meczem będzie lepiej – kwituje trener Gębura.

Stal Mielec – Korona Kielce 1:3 (0:2)

Bramki: Szumilas (70’) – Cukrowski (21’), Rybus (25’), Górski (60’)

Korona: Drej – Kośmicki, Klapa (65' Dziedzic), Dela, Cukrowski – Rybus, Konstantyn (72' Kaczor), K. Turek (65' Dziubek), Gierczak (62' Bartosik) – Jagła (50. Słabosz), Śliwa (55' Górski).