Cztery zwycięstwa w niecałą dobę!

Na dobry start rozpoczynającego się tygodnia, przypominamy, jak radziły sobie drużyny Korony w minionych dniach. Pierwsza drużyna, rezerwy, juniorzy starsi oraz młodsi potrzebowali niecałych 24 godzin, aby wygrywać w swoich ligowych pojedynkach. Mamy nadzieję, że ta tendencja zostanie zachowana również w najbliższych meczach żółto-czerwonych!

24 sierpnia (piątek) godz. 20:30

Wszystkie oczy kieleckich kibiców zwrócone były na Kolporter Arenę, gdzie Korona podejmowała Arkę. Żółto-czerwoni zagrali jeden z najlepszych meczów w obecnym sezonie i zasłużenie wygrali 2:1, tym samym rewanżując się gdynianom za porażki sprzed roku. To czwarty nieprzegrany mecz z rzędu w wykonaniu podopiecznych Gino Lettieriego.

Więcej o tym spotkaniu przeczytasz: TUTAJ!

Korona Kielce – Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Soriano (16’), Janjić (65’) – Zbozień (77’ karny)

Korona: Hamrol – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kosakiewicz – Gardawski, Petrak, Żubrowski, Janjić (73’ Możdżeń), Jukić (66’ Pućko) – Soriano (57’ Górski).

25 sierpnia (sobota), godz. 12

Kolejnego dnia o godzinie 12 juniorzy starsi dowodzeni przez Marka Mierzwę oraz Krzysztofa Mądzika rozpoczęli wyjazdowe starcie z Cracovią. Korona utrzymała miano niepokonanej drużyny i po ciekawym spotkaniu pokonała krakowian 5:3. Trener reprezentacji U-21, Czesław Michniewicz, który przyglądał się temu pojedynkowi, wyróżnił po nim piłkarza Korony, Daniela Szelągowskiego. Szesnastolatek pojawił się na murawie w drugiej połowie i zdobył dwa gole.

Więcej o meczu juniorów starszych: KLIK!

Cracovia – Korona Kielce 3:5 (1:2)

Bramki: Rakoczy (31’), Równicki (90’), Biernat (90’) – D. Lisowski (12’), Długosz (45’), Kruppa (65’ s.), Szelągowski (81’), (88’).

Korona: Dudka – Malec, Bartosiak, Bujak, Kordas – P. Lisowski (68’ Prętnik), Sewerzyński, Długosz, D. Lisowski (78’ Gurski) – Piróg (74' Sowiński), Górski (65’ Szelągowski).

CLJ U-18 - TABELA I TERMINARZ

25 sierpnia (sobota), godz. 13

Gdy juniorzy starsi wychodzili na drugą połowę, to swój ligowy pojedynek rozpoczęli również rok młodsi koledzy. Oni także wracali do Kielc w dobrych nastrojach. Wyjazdowe starcie ze Stalą Mielec zakończyło się zwycięstwem 3:1. Młodzi kielczanie od samego początku przeważali i już w 25. minucie wygrywali 2:0.

Relacja z meczu juniorów młodszych: TUTAJ!

Stal Mielec – Korona Kielce 1:3 (0:2)

Bramki: Szumilas (70’) – Cukrowski (21’), Rybus (25’), Górski (60’)

Korona: Drej – Kośmicki, Klapa (65' Dziedzic), Dela, Cukrowski – Rybus, Konstantyn (72' Kaczor), K. Turek (65' Dziubek), Gierczak (62' Bartosik) – Jagła (50. Słabosz), Śliwa (55' Górski).

CLJ U-17 - TABELA I TERMINARZ

25 sierpnia (sobota), godz. 17

Kropkę nad „i” postawiły rezerwy Korony Kielce. Drużyna Sławomira Grzesika po pierwszej połowie sprawiła niemałą sensację. Żółto-czerwoni schodzili do szatni przegrywając 0:1. Doświadczona drużyna nie pozwoliła sobie na stratę punktów i w drugiej – zdecydowanie lepszej – połowie trafiali do sitaki rywali czterokrotnie.

Więcej o meczu drugiej drużyny: KLIK!

Kamienna Brody – Korona II Kielce 1:4 (1:0)

Bramki: Świątek (39') - Arweładze (53’ karny), Brown Forbes (70’), (85'), Firlej (83').

Korona: Sokół – Skrzecz, Malarczyk, Marquez (85' Urban), Kallaste, – Arweładze (81' Matuszewski), Dziubek (81' Rybus), Chudecki (60' Szałas), Jopkiewicz – Firlej, Brown Forbes (85' Chińcza).