Cudowna seria trwa! Piąte zwycięstwo w CLJ!

Juniorzy starsi Korony Kielce nie zbierają jeńców w Centralnej Lidze Juniorów. Żółto-czerwoni po bardzo dobrym spotkaniu pokonali na własnym boisku Zagłębie Lubin 2:0. Dwie bramki dla kielczan zdobył Jakub Górski.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: Górski (43’, 65’k)

Korona: Sokół – Prętnik, Gawlik, Świderski, Kordas – P. Lisowski (83’ Pawczyński), Sewerzyński, Długosz (76’ Malec), D. Lisowski (46’ Szelągowski), Górski (70’ Gurski), Piróg.

Kielczanie zagrali świetny mecz mimo kilku problemów. – Musieliśmy wystąpić bez naszych podstawowych stoperów. Mateusz Bartosiak został przesunięty do drużyny rezerw, a Łukasz Bujak na rozruchu przedmeczowym doznał urazu. Zastępująca ich dwójka, czyli Bartosz Gawlik i Krystian Świderski, spisała się jednak znakomicie. Musieliśmy się też zmagać z wirusem grupy żołądkowej, dlatego nieco inaczej poukładaliśmy zespół – powiedział trener Marek Mierzwa.

Żółto-czerwoni dominowali w całym spotkaniu. Zagłębie poza jedną składną akcją w pierwszej połowie, którą zażegnał Paweł Sokół, nie mieło wiele do powiedzenia. Wynik rywalizacji otworzył w 43. minucie Jakub Górski, który pięknym strzałem z pierwszej piłki z 17 metrów nie dał szans bramkarzowi gości.

- W drugiej połowie stosowaliśmy średni pressing i wychodziliśmy szybkimi atakami. Właśnie po takiej akcji w polu karnym faulowany był Artur Piróg, a jedenastkę na gola zamienił Jakub Górski – opisał trener Mierzwa.