| Kadra

Dwie bramki Arweładze w młodzieżowej kadrze Gruzji

Reprezentacja Gruzji do lat 21 wygrała na wyjeździe w meczu towarzyskim z Maltą 5:2. Bardzo udany występ zanotował pomocnik Korony Kielce, Wato Arweładze, który tuż po przerwie dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

20-latek rozpoczął mecz z Maltą w pierwszym składzie. Do przerwy jego drużyna wygrywała 2:1. Po zmianie stron pomocnik Korony rozstrzygnął losy spotkania. Podwyższył prowadzenie w 50. minucie, a 180 sekund później zdobył swojego kolejnego gola. Zawodnik opuścił plac gry w 70. minucie.

W miniony piątek Gruzin zaliczył także występ w meczu eliminacyjnym do młodzieżowych mistrzostw Europy. Jego reprezentacja zremisowała na wyjeździe z Litwą 0:0, a Arweładze pojawił się na boisku w 88. minucie.

Był to piąty mecz z rzędu o stawkę, w którym Gruzja schodziła z placu gry bez porażki. Obecnie z dorobkiem dziewięciu punktów, zespół Arweładze zajmuje czwarte miejsce, tracąc do liderującej Danii 10 punktów. Na drugim miejscu plasują się Polacy, którzy dotąd zgromadzili osiemnaście "oczek".