| Rezerwy

Zwycięstwo i najlepszy mecz rezerw w tym sezonie

Korona II pokonała na wyjeździe Zdrój Busko Zdrój 2:0. Żółto-czerwoni przez całe spotkanie kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie przywożą do Kielc komplet punktów. – Muszę wyróżnić całą drużynę. Każdy bez zarzutu wykonywał swoje zadania. To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie – mówi trener rezerw, Sławomir Grzesik.

Żółto-czerwoni od pierwszej minuty narzucili rywalowi swój styl i nie pozwolili drużynie z Buska-Zdroju rozwinąć skrzydeł. Kielczanie objęli prowadzenie w 28. minucie. Doskonałym prostopadłym podaniem popisał się Michał Rybus, a Ernest Jopkiewicz nie miał problemu z wykorzystaniem sytuacji sam na sam.

– Graliśmy bardzo mądrze taktycznie. Skrupulatnie i szybko konstruowaliśmy akcje i do przerwy powinniśmy prowadzić 2:0, aby później zaoszczędzić sobie nerwów – twierdzi szkoleniowiec Korony II.

Po przerwie żółto-czerwoni pozwolili gospodarzom na konstruowanie ataków pozycyjnych, podczas gdy oni sami czyhali na kontry i stwarzali sobie wiele sytuacji bramkowych. Taktyka dała oczekiwany efekt. W końcówce spotkania wynik meczu ustalił Kacper Chudecki, dla którego był to już piąty gol w tym sezonie.

– Taki był plan na grę i dzięki temu stworzyliśmy sobie jeszcze więcej szans niż przed przerwą. Tak naprawdę w całym meczu Zdrój miał tylko jedną dobrą sytuację, ale świetnie w bramce zachował się Michał Miśkiewicz. W 82. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Jopkiewicz, a w polu karnym bezbłędnie odlazł się Chudecki, który strzałem w krótki róg dał nam kolejną bramkę – relacjonuje Grzesik.

Korona II Kielce po ośmiu kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w lidze z dorobkiem 22 punktów.

Zdrój Busko-Zdrój – Korona II Korona 0:2 (0:1)

Bramki: Jopkiewicz (27’), Chudecki (82’).

Korona: Miśkiewicz – Skrzecz, Gawlik, Pierzchała, Kordas – Gadomski, Dziubek –  Rybus, Jopkiewicz (89’ Pawczyński), Szałas (83’ Szałas) – Chudecki.