Jokerzy odwrócili wynik spotkania w Białymstoku!

Juniorzy starsi Korony Kielce wracają z Białegostoku z kompletem punktów! Kielczanie dzięki znakomitym zmianą w drugiej połowie spotkania odwrócili wynik meczu z 0:1 na 3:1. Bohaterami spotkania z Jagiellonią byli jokerzy Wiktor Długosz i Jakub Górski.

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 1:3 (0:0)

Bramki: Twardowski (53’) – Górski (59’k), Długosz (69’), Górski  (90’)

Korona:  Sokół – Gawlik (65’ Prętnik), Bartosiak (70’ Pawczyński), Bujak, Kordas – P. Lisowski, Sewerzyński, Gurski (57’ Długosz), Piróg (57’ Górski), D. Lisowski, Szelągowski

Koroniarze od pierwszych minut spotkania mieli przewagę nad rywalem. Gdyby nie słaba skuteczność, to już do przerwy prowadziliby kilkoma bramkami. – Nie udało nam się zakończyć 4-5 dogodnych sytuacji, bo albo dobrze interweniował bramkarz, albo w ostatniej chwili nasze strzały blokowali obrońcy – opisał trener Marek Mierzewa.

Na początku drugiej połowy, po jednej z nielicznych kontr Jagiellonia wywalczyła rzut wolny z bocznej strefy. Niestety po stałym fragmencie gospodarze objęli prowadzenie. Wtedy trener Mierzwa zdecydował się na dwie, jak się później okazało, kluczowe zmiany. Na boisko wprowadził Wiktora Długosza i Jakuba Górskiego. – Obaj mieli w tygodniu drobne dolegliwości, dlatego na początku ich oszczędzaliśmy i wpuściliśmy dopiero na ostatnie 30 minut. Zagrali na świeżości i odwrócili wynik spotkania – powiedział szkoleniowiec kielczan.

Wiktor Długosz „zamieszany”  był we wszystkie trzy gole kielczan. Najpierw wywalczył rzut karny, który wykorzystał Jakub Górski. Potem sam zdobył bramkę na 2:1. Świetny występ zakończył asystą do Górskiego, który zdobył w sumie dwa gole.

- Po bramce na 2:1 nieco się cofnęliśmy i czekaliśmy na kontry. Dzięki temu zdobyliśmy bramkę na 3:1. Ogólnie  wygrać powinniśmy wyżej, bo trafiliśmy w poprzeczkę oraz sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego po faulu na Szelągowskim – stwierdził trener Marek Mierzwa.

Koroniarze po dzisiejszym meczu wskoczyli na fotel lidera Centralnej Ligi Juniorów.