| Rezerwy

Pierwsza porażka Korony II

Rezerwy Korony Kielce po raz pierwszy w tym sezonie muszą przełknąć smak porażki. Podopieczni Sławomira Grzesika ulegli na własnym terenie Wiernej Małogoszcz 0:2.

Żadna ze stron w pierwszej odsłonie nie potrafiła stworzyć sobie znaczącej przewagi. Mecz nie owocował w wiele sytuacji podbramkowych, choć bardziej konkretni byli przyjezdni. Wyróżniającą się postacią był jednak golkiper Korony II, Jakub Osobiński, który przed przerwą trzykrotnie popisywał się widowiskowymi interwencjami.

Drużynę rezerw zasilił wracający po kontuzji Łukasz Kosakiewicz. Obrońca pierwszej drużyny dawał wiele jakości, zwłaszcza wykonując stałe fragmenty gry. W 41. minucie właśnie on dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Chudeckiego, ale strzał napastnika był niecelny. Sto dwadzieścia sekund później "Kosa" zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, który minimalnie minął prawy słupek bramki rywali.

Na bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. Mimo tego, że Korona zaczęła narzucać tempo gry, to Wierna otworzyła wynik spotkania. W 61. minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym, do piłki dopadł Mateusz Fryc i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

Korona mogła wyrównać kilka minut później. Kosakiewicz w indywidualnej akcji minął dwóch rywali i zagrał płaską piłkę w pole karne, gdzie wbiegał Kruszec, jednak zawodnik gospodarzy nie wykorzystał znakomitej sytuacji.

Goście czyhali na kontry i w ostatnim kwadransie jeszcze trzykrotnie mogli podwyższyć prowadzenie, ale Osobiński będący w wybornej formie widowiskowo bronił w sytuacjach sam na sam. W 80' minucie golkiper Korony popisał się niesamowitą interwencją przy strzale Czarneckiego z 10 metrów, jednak przy dobitce Fryca był już bezradny i Wierna podwyższyła prowadzenie.

Korona II Kielce - Wierna Małogoszcz 0:2 (0:0)

Bramki: 61', 80' Fryc

Korona II: Osobińśki - Kosakiewicz, Gadomski (58' Kruszec), Pierzchała, Kordas - Rybus (81' Urban), Dziubek, Pawczyński (71' Gwóźdź), Jopkiewicz, Szałas - Chudecki.

Wierna wyjściowy skład: Shram – Kołodziejczyk, Bała, Kraus, Czarnecki, Fryc, Pawłowski, Malinowski, Rogula, Bujak, Wijas.