CLJ U18: Remis Korony w kontrowersyjnym stylu

Korona Kielce U18 zremisowała na wyjeździe z Motorem Lublin 2:2. Zwycięstwo wymknęło się żółto-czerwonym w końcówce spotkania. Gol na wagę remisu padł w doliczonym czasie gry. – Nie może się tak zdarzyć, że nasz prosty błąd decyduje o stracie ważnej bramki. Z drugiej strony mam duże pretensje do sędziów, bo trafienie padło już długo po doliczonym przez nich czasie – mówi trener kielczan, Marek Mierzwa.

Lider z Kielc od początku pojedynku narzucił własny styl gry na boisku w Lublinie. Rywale przeciwstawili się Koronie bardzo ostrą i brutalną postawą, która nie spotkała się ze sprzeciwem arbitrów.

– Byliśmy zespołem dużo lepszym, stwarzaliśmy sobie mnóstwo sytuacji, ale w sporcie jest tak, że nie zawsze lepszy wygrywa. Pierwszy raz w sezonie mam jednak wiele uwag to sędziów dzisiejszego spotkania. Gospodarze grali brutalnie i powinni kończyć mecz w dziewięciu. Arbiter nie panował jednak nad tym co się dzieje i dopuścił do takiej gry – kwituje szkoleniowiec.

Żółto-czerwoni konsekwentnie realizowali założenia taktyczne i w 23. minucie udokumentowali swoją przewagę golem. Wiktor Długosz dośrodkowywał w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Oskar Sewerzyński, dając Koronie prowadzenie. Wynik utrzymywał się do 49. minuty, gdy gospodarze doprowadzili po kontrze do wyrównania.

Drużyna Mierzwy już po pięciu minutach wyszła na prowadzenie. Indywidualna akcja Długosza zakończyła się pięknym strzałem po długim słupku i golem na 2:1. Kielczanie kontrolowali przebieg meczu i wydawało się, że trzy punkty powędrują do Kielc, jednak w ostatniej akcji gospodarze doprowadzili do wyrównania.

To druga potyczka w obecnych rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, gdy podopieczni Marka Mierzwy nie wygrali spotkania. Żółto-czerwoni wciąż są niepokonani i z dorobkiem 20 punktów zajmują pierwsze miejsce w lidze. W kolejnym meczu do Kielc przyjedzie wicelider, Pogoń Szczecin. To spotkanie zaplanowano na 29 września.

Motor Lublin – Korona Kielce 2:2 (0:1)

Bramki: 23’ Sewerzyński, 54’ Długosz

Korona: Wojno – Prętnik, Bartosiak, Gawlik (74’ Świderski), Malec  (76’ Gurski) – P. Lisowski, Sewerzyński, Długosz, Górski (81’ Rogoziński) – Piróg, Szelągowski (55. D. Lisowski).