Przegrana rzutem na taśmę

Rzutem na taśmę juniorzy młodsi Korony Kielce przegrali z Resovią 0:1. Gospodarze przeważali przez większość spotkania i stworzyli sobie dużo więcej dogodnych sytuacji, jednak w ostatniej akcji meczu to rywale zdobyli zwycięskiego gola.

W pierwszej połowie więcej dogodnych sytuacji stworzyli sobie gospodarze. Już w drugiej minucie strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Jakuba Konstantyna mógł dać Koronie prowadzenie, jednak bramkarz gości, Bartosz Siryk efektownie interweniował. Kielczanie poczuli wiatr w żaglach i jeszcze mocniej napierali na bramkę rywali, jednak strzały Plichty oraz Śliwy ponownie padły łupem golkipera Resovii.

Goście odpowiadali rzadko, ale bardzo groźnie. W 11. minucie prostopadła piłka w kierunku Soncińskiego otworzyła napastnikowi drogę do bramki, ale uderzenie zostało świetnie sparowane przez bramkarza gospodarzy, Mikołaja Dreja. Tuż przed przerwą szansę na objęcie prowadzenia miał jeszcze Miłosz Gierczak, ale jego piękny strzał zza pola karnego został sparowany przez bramkarza na rzut rożny.

Po zmianie stron Korona szaleńczo ruszyła na bramkę lidera z Rzeszowa. Już po 15. minutach powinno być 2:0, gdy składne akcje kończyły się mocnymi uderzeniami w szesnastce Śliwy i Rybusa. Bramkarz gości nieustannie ratował Resovię, dzięki czemu utrzymywał się bezbramkowy remis.

W 62. minucie żółtą kartką został ukarany zawodnik kielczan, Igor Kośmicki. Był to już drugi kartonik tego piłkarza w tym spotkaniu, co owocowało wyrzuceniem z boiska. Wówczas do głosu doszła Resovia. W 70. minucie wyśmienitą sytuację stworzyli rezerwowi przyjezdnych. Kiciński podaniem zgubił defensywę Korony, a Wolański znalazł się w sytuacji sam na sam. Wydawało się, że pierwsza bramka w tym meczu jest już przesądzona, ale Drej w bramce zaliczył fenomenalną paradę ratując swoich kolegów.

Remis wisiał w powietrzu, jednak w doliczonym czasie gry goście wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska zamykał Jakub Kałaska, który strzałem głową dał zwycięstwo swojej drużynie. Chwilę później sędzia zakończył zawody.

Korona Kielce – Resovia 0:1 (0:0)

Bramki: Kałaska 80’

Korona: Drej – Turek (80. Dziubek), Dela, Klapa, Cukrowski – Plicha (56’ Jagła), Kośmicki, Konstantyn (80' Kaczor), Rybus (73’ Słabosz) – Gierczak (70' Bartosiak) – Śliwa (64’ Dziedzic).

Resovia: Siryk – Cholewa, Drozd, Sitek, Janczyk  – Grabowski (61’ Kyciński), Kałaska, Szymkiewicz, Barabasz (53’ Wolański) –  Usarz (71’ Malinowski), Sonciński (58’Bomba).