CLJ U-15: Korona niepokonana na wyjazdach

Korona Kielce U-15 pokonała na wyjeździe Akademię Piłkarską 21 w ramach ósmej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Żółto-czerwoni pozostają liderem w swojej grupie i co więcej, wciąż są niepokonani w tym sezonie na terenie rywala. Spotkanie na trudnym terenie, z bardzo wymagającym przeciwnikiem zakończyło się wynikiem 2:1. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie ze strony obu drużyn i prowadzony był w bardzo wysokim tempie.

Bramka na 1:0 dla kielczan padła po ładnej akcji indywidualnej Jakuba Dembińskiego w 25. minucie. Zwodnik przedarł się prawą stroną boiska, i strzałem po krótkim rogu pokonał bramkarza gospodarzy. Ostatnie 15 minut pierwszej połowy zdecydowanie należało do gospodarzy, jednak mimo kilku szans na przerwę oba zespoły schodziły bez zmiany wyniku.

Drugą połowę nasz zespół rozpoczął nerwowo, dopuszczają przeciwnika do zagrożenia po ataku pozycyjnym. Gdy wszystko wskazywało, że to Akademia jest bliska zdobycia bramki po szybkim kontrataku swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Jakub Dembiński.

Wynik spotkania utrzymywał się do ostatniego gwizdka, jednak 50 sekund przed końcem spotkania, gospodarze zdołali zdobyć gola kontaktowego.

- Dzisiejszy mecz pokazał duży pozytywów, ale również dużo naszych słabości. Spotkanie stało na dobrym poziomie, ale nie byliśmy w stanie kontrolować jego przebiegu przez pełne 80 minut. Zwycięstwo dedykujemy bramkarzowi Piotrkowi Tomaszewskiemu. Co prawda popełnił poważny błąd przy stracie bramki, ale życzymy mu, aby się nie załamywał oraz Bartkowi Juszczykowi, który z powodu wyjazdu na zgrupowanie kadry Polski nie mógł zagrać z nami w dzisiejszym spotkaniu – podsumowują trenerzy Maciej Śmiech i Michał Stachura.

Akademia Piłkarska 21 Kraków - Korona Kielce 1:2 (0:1)

Bramki dla Korony: Jakub Dembiński x2

Korona: Piątkowski (79’ Tomaszewski) – Szczepanek, Kudzia, Seweryś (C), Matusiewicz (61’ Dąbski) – Szczepański (65’ Toboła), Kaczmarski, Grabarczyk, Dembiński (71’ Mikos), Żabka (60’ Dorobek) – Kralka (78’ Ciołak).