| Rezerwy

Rezerwy rozbiły Unię Sędziszów

Nie było niespodzianki w meczu pomiędzy wiceliderem IV ligi świętokrzyskiej a przedostatnią drużyną. Korona II Kielce rozbiła przy Szczepaniaka Unię Sędziszów 6:0. Wyróżniającym się zawodnikiem był Felicio Brown Forbes, który otworzył wynik spotkania, a następnie zaliczył trzy asysty.

Od pierwszego gwizdka było widać, że kielczanie nie chcą pozwolić sobie na jakąkolwiek niespodziankę. Żółto-czerwoni stwarzali sobie mnóstwo sytuacji i kwestią czasu było objęcie przez nich prowadzenia.

W 15. minucie świetnie w polu karnym zachował się Felicio Brown Forbes, który obrócił się z rywalem na plecach, a jego strzał otworzył wynik spotkania. Niecałe dziesięć minut później było już 2:0. Składna akcja Jopkiewicza, Brown Forbesa i Górskiego zgubiła defensywę Unii, dzięki czemu ten ostatni skierował piłkę do pustej bramki.

Po przerwie podopieczni Sławomira Grzesika nie zwalniali tempa. Korona II często rozciągała grę i budowała swoje ataki skrzydłami. W 52. minucie w pole karne wdarł się Brown Forbes i wyłożył piłkę Skrzeczowi, prawy obrońca podwyższył wynik spotkania.

Dwanaście minuty później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Bramka wpadła po indywidualnej akcji i strzale z prawego narożnika pola karnego. W 64. minucie, swojego kolejnego gola zdobył Górski. Napastnik znów skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Brown Forbesa.

Korona nie zwalniała aż do ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry Piotr Pierzchała pojawił się w polu karnym i strzałem głową ustalił wynik spotkania.

- Chciałbym pochwalić całą swoją drużynę za realizowanie założeń taktycznych. Wielu zawodników wpisało się dziś na listę strzelców, ale należy wyróżnić Ernesta Jopkiewicza, za prowadzenie całej gry i stwarzanie kolegom licznych sytuacji bramkowych - podsumowuje Sławomir Grzesik, trener rezerw.

Korona Kielce – Unia Sędziszów 6:0 (2:0)

Bramki: Brown Forbes 15’, Górski 24’, 68’ Skrzecz 52’, 64’, Pierzchała 90'

Korona: Miśkiewicz – Skrzecz (70’ Hińcza), Pierzchała, Dziubek, Koras – Jopkiewicz, P. Lisowski (70’ Gadomski) – Brown Forbes (70’ Urban), Chudecki (77. Rybus) , Szałas – Górski (70’ Matuszewski).

Unia (skład wyjściowy): Otręba – Brożek, Bratek, Gacek, Bieniek, Szymański, Nartowski, Papaj, Winiarski, Matan.