CLJ U-18: Wysokie zwycięstwo w Poznaniu

Juniorzy starsi Korony Kielce po raz kolejny udowodnili, że nie bez powodu zajmują pierwsze miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Podopieczni Marka Mierzwy pokonali na wyjeździe Lecha Poznań 3:0!

Pierwsza połowa była jedną z najlepszych w obecnym sezonie. Świadczy o tym sam fakt, że wszystkie trzy gole zostały zdobyte przed przerwą. Wynik spotkania w 15. minucie otworzył Daniel Szelągowski, który przejął piłkę przed polem karnym, minął zawodnika i oddał piękny strzał, po którym piłka tuż obok słupka znalazła miejsce w siatce.

Jeszcze piękniejszym trafieniem popisał się Wiktor Długosz 7 minut później. Zawodnik z prawej strony pola karnego uderzył po długim słupku bramki, dzięki czemu na tablicy wyników było już 2:0. Ten sam zawodnik, ustalił wynik spotkania w ostatniej akcji pierwszej połowy.

– Byliśmy drużyną lepszą i zasłużenie wygraliśmy. W pierwszej odsłonie zamknęliśmy Lecha na własnej połowie nakładając wysoki pressing. Stwarzaliśmy bardzo dużo świetnych sytuacji. Wygrywaliśmy 3:0, ale do przerwy mogliśmy strzelić dwa gole więcej. Po zmianie stron cofnęliśmy się i czekaliśmy na nasze kontry. Kolejny raz mogliśmy podwyższyć prowadzenie, ale warto podkreślić, że dobrze w naszej bramce spisywał się Kuba Osobiński, który dwukrotnie bardzo dobrze interweniował – podsumowuje trener Mierzwa.

Lech Poznań – Korona Kielce 0:3

Bramki: Sewerzyński 15’, Długosz 22’,  45’

Korona: Osobiński – Gawlik, Bartosiak, Bujak, Malec (81' Góralczyk) – Długosz (46' Szelągowski), Sewerzyński, Pawczyński, Piróg, D. Lisowski (72' Rogoziński) – Górski (76' Grzela).