| Kadra

Korona z dziesięcioma reprezentantami!

Październikowa przerwa na kadrę była bardzo udana dla piłkarzy Korony Kielce. Aż dziesięciu zawodników spędziło minione dwa tygodnie na zgrupowaniach reprezentacji i niemal każdy z nich wystąpił w narodowych barwach.

Świetna postawa Korony Kielce U-18 w Centralnej Lidze Juniorów nie przeszła bez uwagi selekcjonerów polskich reprezentacji młodzieżowych. Czterech podopiecznych Marka Mierzwy zanotowało występ w biało-czerwonym trykocie, a ta liczba może się jeszcze zwiększyć, ponieważ Jakub Górski wyjechał w piątek, 19 października na zgrupowanie kadry U-17 w Łodzi.

Jak radziła sobie młodzież Korony? Pomocnik Wiktor Długosz oraz bramkarz Paweł Sokół zostali powołani przez selekcjonera Dariusza Gęsiora do kadry U-19 na mecze towarzyskie przeciwko Macedonii i Walii. Długosz rozpoczął pierwsze starcie w wyjściowej jedenastce i spędził na boisku 45 minut, a Polacy ostatecznie zwyciężyli 4:3.

W wyjazdowym meczu z Walią szansę od pierwszej minuty dostał natomiast Paweł Sokół. Golkiper rozegrał całe spotkanie i mimo porażki 0:2, mógł opuszczać boisko z podniesioną głową. 18-latek w 45. minucie obronił rzut karny. Kolejny występ zaliczył również Długosz, który zameldował się na placu gry w 66. minucie.

Konsultacja szkoleniowa kadry U-18 nie mogła odbyć się bez udziału piłkarzy Korony Kielce. Do Gutowa Małego pojechało dwóch zawodników na co dzień grających w juniorach starszych: skrzydłowy Dawid Lisowski i obrońca Łukasz Bujak. Selekcjoner Wojciech Tomaszewski sprawdził obu w meczu towarzyskim z GKS-em Bełchatów.

Szansa na występ w młodzieżowej reprezentacji Polski pojawia się również przed Jakubem Górskim. Zawodnik Korony został powołany do kadry U-17, która w najbliższym czasie odbędzie trzy mecze rozgrywane w ramach eliminacji do mistrzostw Europy U-17. Rywalami będą: Finlandia (25 października), Luksemburg (28 października) oraz Francja (31 października).

Powody do dumy mieli również trenerzy Korony Kielce U-15 – Maciej Śmiech i Michał Stachura. Ich podopieczny, Bartłomiej Juszczyk, rozegrał całą drugą połowę w reprezentacji Polski U-14, która pokonała rówieśników z Ukrainy 6:0.

Gino Lettieri do meczu z Lechem Poznań przygotowywał drużynę bez czterech zawodników swojej drużyny. Pierwszym z nich był skrzydłowy Ivan Jukić, który z reprezentacją Bośni i Hercegowiny U-21 walczył o awans do młodzieżowych mistrzostw Europy. Ostatecznie jego drużyna uległa Portugalii 2:4 i nie zakwalifikowała się do baraży.

W kadrze Gruzji U-21 w obu spotkaniach eliminacyjnych wystąpił Wato Arweładze. Jego drużyna najpierw pokonała na wyjeździe Finlandię 2:1 (59. minut pomocnika), a następnie uległa Polakom w Gdyni 0:3, gdzie zawodnik Korony rozegrał całe spotkanie.

Kolejny występ w Lidze Narodów zaliczył Ken Kallaste. W swoim czterdziestym występie w reprezentacji Estonii, jego drużyna niestety przegrała z Finlandią 0:1. Lewy obrońca rozegrał cały mecz.

Premierowe powołanie do reprezentacji Senegalu dostał także Djibril Diaw. Stoper Korony Kielce niestety w oba pojedynki spędził na ławce rezerwowych, podczas gdy jego drużyna dwukrotnie pokonała Sudan (3:0, 1:0) w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki.