| Rezerwy

Rezerwy nie zawiodły! Korona pozostała na szczycie!

Druga drużyna Korony Kielce w meczu na szczycie IV ligi pewnie pokonała Pogoń Staszów 5:2. Po dwie bramki dla Żółto-czerwonych zdobyli Maciej Firlej i Piotr Pierzchała. Jedno trafienie dołożył też Ivan Jukić.

Korona II Kielce - Pogoń Staszów 5:2 (3:1)

Bramki: Firlej (8', 87'), Pierzchała (35'k, 38'k), Jukić (80') - Kukiełka (44', 60')

Korona II: Miśkiewicz - Rymaniak, Pierzchała, Dziubek (64' Świderski), Kordas - Gardawski (88' Chudecki), Możdżeń, Jopkiewicz (88' Gadomski), Forbes (79' Szałas), Jukić (86' Rogoziński) - Firlej

Pogoń: Marzec - Guz, Lis, Fudalewski, Dutka, Bożęcki (79' Koszela), Rzepa (82' Kumański), Rozmysłowski (58' Wołczyk), Uniat, Skrzyniarz (64' Tekiel), Kukiełka

Żółte kartki: Pierzchała - Kukiełka

Druga drużyna Korony Kielce w meczu na szczycie została zasilona kilkoma zawodnikami z ekstraklasy. W pierwszym składzie naszego zespołu można było zobaczyć Bartosza Rymaniaka, Michała Gardawskiego, Mateusza Możdżenia, Felicio Browna Forbesa oraz Ivana Jukicia.

W pierwszej minucie doświadczony skład otrzymał poważne ostrzeżenie. Po błędzie Michała Dziubka w sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Kukiełka, ale świetną interwencją popisał się Michał Miśkiewicz. Dzwonek ostrzegawczy podziałał, bo w 8. minucie po akcji tria Kornel Kordas - Ivan Jukić - Maciej Firlej, ten ostatni wygrał pojedynek oko w oko z Arturem Marcem i otworzył wynik spotkania.

Korona w dalszych fragmentach pierwszej odsłony zdecydowanie przeważała. I co najważniejsze udokumentowane to zostało kolejnymi składnymi akcjami. W 35. minucie w polu karnym faulowany był Firlej, a "jedenastkę" wykorzystał Piotr Pierzchała. Nie była to jedyna bramka króla strzelców poprzedniego sezonu Centralnej Ligi Juniorów. Trzy minuty później znów wykorzystał rzut karny, tym razem po faulu na Brownie Forbesie.

Gdy wydawało się, że kielczanie mają całkowitą kontrolę nad spotkaniem, Pogoń w 44. minucie wyprowadziła celny cios. Aktywny Patryk Kukiełka wykorzystał sytuację sam na sam i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1. Kwadrans po przerwie napastnik ze Staszowa dołożył drugą bramkę i niespodziewanie zrobiło się 3:2.

Na szczęście w 80. minucie sytuacja się uspokoiła. Czwartą bramkę dla naszej drużyny zdobył Ivan Jukić, który strzałem po długim rogu zaskoczył golkipera gości. W samej końcówce spotkania wynik na 5:2 ustalił jeszcze Maciej Firlej. Tym samym kielczanie umocnili się na pozycji lidera IV ligi.