Juniorzy młodsi gromią Juventę

Juniorzy młodsi Korony Kielce zanotowali kolejne zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Podopieczni Michała Gębury i Marka Graby nie dali szans Juvencie Starachowice. Żółto-czerwoni pokonali na wyjeździe outsidera ligi 4:0 i awansowali na drugie miejsce w swojej grupie.

Kielczanie bardzo szybko udokumentowali swoją przewagę i już w szóstej minucie objęli prowadzenie. Gola otwierającego wynik meczu zdobył Karol Turek popisując się pięknym strzałem zza pola karnego. Mimo tego, że drużyna ze Starachowic zajmuje ostatnie miejsce w lidze, rywale ambitnie walczyli o bramkę wyrównującą.

- Przed przerwą padła tylko jedna bramka dla nas, chociaż mieliśmy dwie sytuacje, aby podwyższyć prowadzenie, jednak Jakub Rybus nie trafił do bramki. Trzeba również podkreślić ambitną postawę gospodarzy, którzy odpowiedzieli co najmniej dwa razy groźnymi kontrami - mówi trener Korony Kielce U-17, Marek Graba.

Wynik diametralnie uległ zmianie po przerwie. Korona przyspieszyła i stwarzała sobie bardzo groźne sytuację, z których skrzętnie skorzystali Dawid Słabosz, Miłosz Gierczak i Jan Grochowski. Żółto-czerwoni w nieco ponad 20 minut udokumentowali swoją przewagę zdobywając trzy bramki.

Korona na dwie kolejki przed końcem zajmuje drugie miejsce tracąc punkt do Resovii, która jednak rozegrała jedno spotkanie mniej. W niedzielę, 4 listopada lider zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków, która plasuje się na trzeciej pozycji.

- Jeśli rzeszowianie wygrają, to ich przewaga będzie wynosiła aż cztery punkty. Remis, bądź porażka sprawi, że wciąż będziemy w grze. Ten mecz ma bardzo duże znaczenie dla dalszego układu tabeli. Patrzymy przed siebie. 10 listopada o godzinie 13:30 zmierzymy się w Kielcach z Wisłą i to będzie dla nas kluczowy mecz - podsumowuje trener Graba.

Juventa Starachowice - Korona Kielce 0:4 (0:1)

Bramki: K. Turek 6', Słabosz 50', Gierczak 57', Grochowski 71'.

Korona: Drej – Grochowski, Dziedzic, Dela, Cukrowski (67' Kaczor) – Plichta (41' Jagła), Dziubek (51' Gierczak), Turek K. (41' Turek R.), Słabosz (57' Bartosik), Rybus  Ł. Górski.