CLJ U15: Korona zwycięska w meczu na szczycie!

Zawodnicy Korony Kielce rocznika 2004 w minioną sobotę rozegrali spotkanie z Motorem Lublin, drużyną zajmującą w tabeli 3 miejsce i mającą ciągle szanse na mistrzostwo. Mecz zakończył się zwycięstwem żółto-czerwonych 1:0, co umocniło żółto-czerwonych na pozycji lidera.

Spotkanie stało na dobrym poziomie i toczyło się na dużej intensywności przez pełne 80 minut. Oba zespoły walczyły zaciekle i pierwsza połowa nie obfitowała w dużą ilość sytuacji bezpośrednio zagrażających bramkarzom, dlatego zespoły schodził na przerwę przy wyniku bezbramkowym.

W drugiej połowie zespoły prowadziły bardziej otwartą grę i pojawiło się wiele okazji do zdobycia bramki po obu stronach. Udało się to tylko gospodarzom, gdy po rzucie rożnym bitym przez Piotra Wójcika piłkę do bramki lublinian skierował nasz obrońca, Marcel Kudzia. W ostatnich minutach przyjezdni bardzo mocno walczyli o poprawę rezultatu, tworząc trzy bardzo groźne akcje, jednak nie udało im się zdobyć bramki wyrównującej.

- Było to bardzo trudne spotkanie dla nas, z przebiegu którego każdy wynik byłby sprawiedliwy. Musimy mocno popracować nad błędami indywidualnym, szczególnie w obronie, przez które dzisiaj dopuściliśmy Motor do sporej ilości groźnych sytuacji. Cieszy, że mimo iż zmagamy się z plagą chorób i urazów w zespole, to reszta zawodników staje na wysokości zadania – podsumowują trenerzy Maciej Śmiech i Michał Stachura.

Korona Kielce - Motor Lublin 1:0 (0:0)

Bramki: Marcel Kudzia

Korona: Piątkowski – Żabka, Kudzia, Seweryś, Szczepanek – Szczepański (74’ Mikos), Kaczmarski, Grabarczyk, Toboła (52’ Gębka), Wójcik (63’ Zaliński) – Kralka (74’ Głowacki).