CLJ U-15: Przed Koroną mecz o mistrzostwo!

Korona Kielce U-15 już w niedzielę mogła zapewnić sobie mistrzostwo rozgrywek w starciu z ostatnią drużyną w tabeli, Juventą Starachowice. Niestety, żółto-czerwoni tylko zremisowali na wyjeździe 1:1. To sprawia, że w piątek, 16 listopada w ostatniej kolejce, żółto-czerwoni rozegrają bezpośredni mecz o tytuł mistrza z Wisłą Kraków.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:15 i pierwsza połowa była rozgrywana w dużym zamgleniu. Oba zespoły spisywały się przeciętnie i nie potrafiły sobie stworzyć wiele sytuacji podbramkowych. Pod koniec tej odsłony Korona wyszła jednak na prowadzenie. W pole karne dogrywał Patryk Szczepanek, a bramkę zdobył Bartłomiej Juszczak.

Drużyna z Kielc nie cieszyła się długo z prowadzenia. Już kilka minut później przy wyprowadzeniu akcji przez przyjezdnych, pomocnik Juventy chcąc wybić piłkę, trafił nią w swojego kolegę, a ta niefortunnie się odbiła i spadła pod nogi napastnika gospodarzy, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, doprowadzając do wyrównania.

Druga połowa obfitowała w wiele ataków Korony, jednak goście nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie gola. Mecz zakończył się remisem.

Na kolejkę przed końcem Korona Kielce przewodzi stawce w grupie D Centralnej Ligi Juniorów. Kielczanie mają trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli Wisłą Kraków. Żółto-czerwoni w pierwszym meczu pokonali na wyjeździe "Białą Gwiazdę" 2:1. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w najbliższy piątek, przy ul. Prostej.

Juventa Starachowice – Korona Kielce 1:1

Bramka dla Korony: Juszczyk

Korona: Piątkowski – Szczepanek, Żabka, Seweryś, Ciołak – Mikos (49’ Toboła), Kaczmarski, Juszczyk, Wójcik (41’ Bieńkowski), Szczepański - Kralka.