| KKP

CLJ U-15: Korona z tytułem mistrzowskim!

W ostatnim meczu sezonu, który decydował o mistrzostwie ligi, Korona Kielce U-15 pokonała rówieśników Wisły Kraków 2:1. Spotkanie było prawdziwym horrorem. Żółto-czerwoni schodzili do szatni przegrywając 0:1, ale bramki Bartosza Kralki oraz Iwo Kaczmarskiego, zapewniły gospodarzom tytuł mistrzowski!

Kieleccy szkoleniowcy mając na uwadze, że piątkowe starcie przy ul. Prostej będzie najważniejszym meczem sezonu, podeszli do pojedynku w wyjątkowy sposób.

– Chłopcy chodzą do jednej klasy. Zwolniliśmy ich dzisiaj z zajęć lekcyjnych, zjedliśmy wspólnie śniadanie i zrobiliśmy odprawę na sali konferencyjnej.  Spędziliśmy miło czas przed meczem. To było potrzebne tej drużynie. Mogliśmy się scalić, bo przez cały sezon graliśmy dobrą piłkę, a to ostatnie starcie w Starachowicach było lekkim kryzysem. To grupa super chłopców, którzy bardzo dobrze współpracują na boisku. Dzięki takiemu spotkaniu łatwiej było zapomnieć o minionym potknięciu – tłumaczą trenerzy Korony U-15, Maciej Śmiech i Michał Stachura.

Demony ze Starachowic szybko wkradły się jednak w głowy Koroniarzy. Spotkanie ułożyło się w najgorszy możliwy sposób dla piłkarzy z Kielc. Już w 3. minucie pierwsza składna akcja przyjezdnych zakończyła się trafieniem Kacpra Chełmeckiego.

Kielczanie przeszli do odrabiania strat i przez niemal całą połowę przeważali długo utrzymując się przy piłce i budując groźne akcje. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w dużym zamieszaniu przed bramką Wisły najlepiej odnalazł się Bartosz Kralka. Napastnik z najbliższej odległości oddał mocny strzał, ale golkiper „Białej Gwiazdy” instynktownie wybił piłkę na słupek.

Po przerwie role się odwróciły i to kielczanie rozpoczęli od mocnego ciosu. W 45. minucie rzut rożny wywalczył Jakub Dembiński. Piłka została dośrodkowana na głowę najwyższego Kralki, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Dwie minuty później powinno być 2:1 dla gospodarzy. Indywidualny rajd Kaczmarskiego zakończył się płaskim zgraniem w pole karne, ale Kralka nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji. Mecz stał się bardziej otwarty. Coraz więcej podań trafiało do napastnika Korony, który w przeciągu trzech minut miał kolejne dwie dogodne sytuacje.

Wisła nie pozostawała bierna. W 56. minucie ich kontrę, Chełmecki miał szansę na drugiego gola, ale Marcel Kudzia w ostatniej chwili efektownym wślizgiem wybił piłkę spod nóg napastnika. Kolejna wyborna okazja gości miała miejsce w 68. minucie. Po raz kolejny napastnik Wiślaków urwał się obronie kielczan i znalazł tuż przed bramkarzem, jednak znakomicie w bramce zachował się Piątkowski i popisując się efektowną paradą uratował kolegów przed utratą gola.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w 78. minucie Korona wyszła z zabójczym atakiem. Kralka zbiegł do skrzydła i zgrał piłkę do Kaczmarskiego. Kapitan zespołu z 25 metrów huknął na bramkę i przepięknym uderzeniem trafił w okienko bramki.

– To był bardzo trudny mecz. Rywal był bardzo zmotywowany. Potrzebował zwycięstwa i co najmniej dwóch bramek do mistrzostwa. Zaczęliśmy bardzo pechowo. Straciliśmy gola już na samym początku. Wyrównaliśmy, ale jeden gol dawał Wiśle ligowy triumf. Bardzo duży szacunek dla naszych chłopców, bo oddali dzisiaj na boisku całe serce i kilku z nich schodziło ze skurczami. W dodatku w końcówce spotkania Iwo Kaczmarski oddał wspaniały strzał zza pola karnego, który dał nam trzy punkty. Coś niesamowitego. To jest typowy futbol – podsumowują szkoleniowcy.

Korona Kielce U-15 – Wisła Kraków U-15 2:1 (0:1)

Bramki: Kralka 55’, Kaczmarski 78’ - Chełmecki 3'.

Korona: Piątkowski – Matusiewicz, Kudzia, Żabka, Szczepanek (74’ Ciołak) – Grabarczyk (80’ Dąbski), Kaczmarski – Dembiński (79’ Toboła), Wójck (50’ Juszczyk, 71’ Łuczak), Szczepański (80’ Mikos) – Kralka (80’ Zaliński).

Wisła: Zagórowski - Filo, Zborowski, Zaborowski, Kutwa, Popiela, Seweryn, Zięba, Chełmecki, Niedbała, Oczkowski.